Zamknij
REKLAMA

7 WDH Szubin na rajdzie po Jurze krakowsko-częstochowskiej

11:04, 30.07.2018 | 7 WDH Feniks
REKLAMA
Skomentuj

W dniach 17-23 lipca 2018 r., członkowie 7 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej FENIKS z Szubina, im. Bohaterów Powstania Wielkopolskiego; udali się na Rajd po Północnej Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Jako miejsce biwakowe wybraliśmy Harcerski Ośrodek Sportowo-Wypoczynkowy w Konopiskach nieopodal Częstochowy. Celem Rajdu było zwiedzanie podziemnych zakamarków Śląska, oraz przybliżenie ciężkiej pracy górnika i ich bliskich.

Zwiedzaliśmy perełki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO tj.: Zabytkową Kopalnię Srebra, arcydzieło podziemnej hydrotechniki - Sztolnię Czarnego Pstrąga, czy też przeżyliśmy niesamowitą górniczą podróż w czasie, schodząc stopniowo aż do 355 m. poniżej ziemi w Kopalni GUIDO. Zwiedziliśmy także jedyną na świecie tak starą i gotową do dalszej produkcji Fabrykę Zapałek w Częstochowie z pod znaku Czarnego Kota. Atrakcją niebywałą były opowieści przewodników – ludzi, którzy tam pracowali, ludzi którzy włożyli całe swoje serce w ciężką pracę górnika, czy też walka o zachowanie dziedzictwa dla następnych pokoleń. Dzień niesamowitych wrażeń zapewniła nam wizyta w Parku Rozrywki „Legendia” w Chorzowie. Zapewne długo będziemy wspominać ten pobyt, a w szczególności druhna , która złożyła przyrzeczenia harcerskie na terenie HOSW „Pająk” w Konopiskach. Będąc w okolicach Częstochowy również odwiedziliśmy klasztor jasnogórski, by zwiedzić i pokłonić się Matce Bożej Częstochowskiej, gdzie każdy z nas przyniósł swoje intencje.

Zadaniem naszym było również prowadzenie cyklu warsztatów z zakresu profilaktyki od uzależnień oraz sposobu zdrowego żywienia, co bardzo zainteresowało naszych podopiecznych. Wszelkie wyjazdy również miały im ukazać, że można i warto poznawać Polskę, ruszać przed siebie, nie zamykać się w sobie, co może spowodować dalszy ciąg negatywnych wydarzeń.

Tak wspaniała przygoda nie mogła by się odbyć bez wsparcia ze strony Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szubinie, za co serdecznie w imieniu uczestników dziękujemy. Mamy nadzieję, że pozytywnie „naładowani” będą sobie lepiej radzić z problemami i uzależnieniami w przyszłości.

Drużynowy 7 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Feniks"
im. Bohaterów Powstania Wielkopolskiego w Szubinie
pwd. Dawid Jakubiak.

(7 WDH Feniks)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone