Zamknij

Obchodów Święta Niepodległości w Starym Jarużynie

19:00, 18.11.2018 | SzDK
REKLAMA
Skomentuj

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się inspiracją dla mieszkańców  sołectwa Stary Jarużyn do zorganizowania "Wieczornicy dla Niepodległej".

Wydarzenie miało miejsce, 9 listopada 2018 r. w świetlicy wiejskiej Na spotkanie zaproszono zespół "Kołaczkowianki" i wszystkich mieszkańców sołectwa. Przyjechała też delegacja z Samoklęsk Dużych, wraz z radną Rady Miejskiej w Szubinie, panią Wiolettą Borys-Stachowiak.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu Polski. Następnie w programie przygotowanym przez opiekunkę świetlicy wystąpiły dzieci. Występ został nagrodzony gromkimi brawami. W kolejności - w piosence patriotycznej i ludowej -  zaprezentował się zespół "Kołaczkowianki", wraz z towarzyszącymi im muzykami.

W przerwie koncertu wystąpiła pani Helena Wyrzykowska. Radosny nastrój uroczystości udzielił się wszystkim i wspólne świętowanie przeciągnęło się do późnych godzin wieczornych Organizatorami imprezy byli: Sołtys Sołectwa Stary Jarużyn, opiekunka świetlicy oraz Koło Gospodyń Wiejskich.

(SzDK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone