Zamknij
REKLAMA

Światełko, które łączy. Wyprawa harcerzy po Betlejemskie Światło

12:30, 22.12.2018 | 13 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej Wilcza Wataha
REKLAMA
Skomentuj

Patrol 13 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej Wilcza Wataha (Hufiec Pałuki) wziął udział w wyjeździe po Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowanym przez Chorągiew Kujawsko-Pomorską ZHP.

W pierwszym dniu zaplanowano zwiedzanie Krakowa. Harcerze obejrzeli wystawę szopek krakowskich i wzięli udział w warsztatach wykonywania krakowskich obwarzanek. Po południu autokarami wszystkie patrole z Chorągwi zostały przewiezione do pensjonatu w Murzasichle. Tam czekała na nich obiadokolacja oraz atrakcja w klimacie góralskim.

W drugim dniu wzięliśmy udział w wędrówce po Tatrach udając się na Rusinową Polanę oraz do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr na Wiktorówkach. Popołudnie wypełnione zostało wodną zabawą w termach w Bukowinie Tatrzańskiej. Po powrocie i obiadokolacji udaliśmy się do Zakopanego na oficjalne otwarcie zlotu betlejemskiego i ogniobranie.

W sobotę nasz patrol wziął udział w grze miejskiej po Zakopanem oraz skorzystał z wjazdu kolejką na Gubałówkę. Wczesnym rankiem w niedzielę wszystkie patrole wyruszyły autokarami z Murzasichle do Svit na Słowację. Tam została odprawiona Msza Święta dla harcerzy i skautów. Po mszy nastąpiło oficjalne przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju Chorągwiom, Hufcom oraz harcerkom i harcerzom.

Początkiem sztafety – przekazywania z rąk do rąk Światła jest Betlejem. W Grocie Narodzenia Pańskiego płonie wieczny ogień. To właśnie od niego, co roku odpala się lampion, którego płomień niesiony przez skautów przez kraje i kontynenty obiega świat. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety, przyjmując Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich.

Pomocą w dobrym przeżywaniu wędrówki BŚP są działania i inicjatywy podejmowane w ramach naszej służby Bogu, Ojczyźnie i Bliźniemu. Tym razem przeżywać ją będziemy pod hasłem: ŚWIATŁO, KTÓRE ŁĄCZY.

(13 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej Wilcza Wataha)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone