Zamknij

Zmiany na budowie trasy S5. W piątek ruch będzie utrudniony

17:28, 14.02.2019 | GDDKiA o. Bydgoszcz
Skomentuj
REKLAMA

Trwa budowa trasy S5. Jak informuje bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w piątek, 15 lutego 2019 r., kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w okolicach Szubina.

Na obwodnicy miasta planowane jest przełożenie ruchu na nowo wybudowaną jezdnię.Od godziny 12.00 samochody będą kierowane na nową jezdnię drogi ekspresowej (dł. 2,7 km). Ruch będzie odbywał się jedną jezdnią w obu kierunkach w ramach tymczasowej organizacji ruchu. Po godzinie 12.00 sygnaliści zatrzymają ruch na obwodnicy Szubina, przełożą oznakowanie pionowe i skierują samochody na wybudowaną jezdnię drogi S5.

– Utrudnienia na tym odcinku mogą potrwać około godziny. Po przełożeniu ruchu będą mogły rozpocząć się prace na dotychczas istniejącej jezdni obwodnicy Szubina, która zostanie rozebrana i wybudowana od nowa w parametrach drogi ekspresowej – informuje rzecznik prasowy oddziału Tomasz Okoński.

Na odcinkach trasy S5 położonych na południe od Bydgoszczy (łączących miasto z Wielkopolską) wykonano ponad połowę prac. Dużo gorzej sytuacja wygląda na północ od stolicy województwa (odcinki Nowe Marzy – Dworzysko oraz Dworzysko – Aleksandrowo), gdzie dopiero niedawno przekroczono granicę 25% zaplanowanych robót. Do 15 marca trwa przerwa zimowa, więc to od wykonawców zależy, w jakim zakresie realizują prace. Całą drogą S5 mamy pojechać w 2020 roku.

(GDDKiA o. Bydgoszcz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz