Zamknij
REKLAMA

Inspektorzy przecierali oczy na widok tego mercedesa

14:19, 13.03.2019 | WITD Poznań
REKLAMA
Skomentuj

Mercedes zdawał się łamać w pół po przekroczeniu o prawie pięć ton dopuszczalnej masy całkowitej. Ciężarówkę, jak widmo ze złomowiska, zatrzymali do kontroli na drodze wojewódzkiej numer 308 w Maksymilianowie, w powiecie grodziskim, inspektorzy transportu drogowego z Wielkopolski.

Szczegółowa kontrola pojazdu wykazała zły stan techniczny: pękniętą szybę czołową z dziurą, uszkodzone klosze lamp z przodu i tyłu pojazdu, nadmierną korozję ramy i nadwozia oraz wycieki płynów eksploatacyjnych. Z kolei po zważeniu okazało się, że jego rzeczywista masa całkowita wyniosła 12,4 tony przy dopuszczalnej masie całkowitej 7,4 tony, co stanowiło przekroczenie o 4,91 tony. 

Warto dodać, że kierowca, który był zarówno przedsiębiorcą, do kontroli przedstawił tylko prawo jazdy. Nigdy też nie posiadał żadnych uprawnień transportowych do wykonywania działalności w zakresie przewozu rzeczy. Tym bardziej nie miał w dniu kontroli 9 marca badań lekarskich, psychologicznych oraz świadectwa kwalifikacji kierowcy.

Jak mówił, nawet nie wiedział, że musiał takie posiadać. Tachograf zainstalowany w mercedesie nie posiadał ważnego badania okresowego, a kierowca nigdy nie rejestrował czasu pracy kierowcy za pomocą urządzenia rejestrującego.

Inspektorzy z leszczyńskiego oddziału ITD wszczęli więc przeciw niemu postępowanie administracyjne na kwotę 17.500 złotych, a pojazd odjechał na lawecie na najbliższy punkt diagnostyczny w celu wyeliminowania go z ruchu drogowego.

(WITD Poznań)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (3)

KieroKiero

2 0

Czy w nie macie lepszych informacji z gminy niz ten stary mercedes. Co nas to obchodzi. Zajmijcie sie drogami dziurawymi w gminie Szubin 13:21, 14.03.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

goscgosc

0 0

Niech piszą o wszystkim przecież od tematu dziurawych dróg w powiecie to sie już rzygać chce,ile można pisać o tym samym 10:27, 15.03.2019


lulululu

0 0

Ale to od tych dziur samochody kończą jak ten merc:) 20:40, 15.03.2019


© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone