Zamknij

Świętowano piękne jubileusze małżeńskie

09:29, 23.08.2019 | tekst: UM Szubin
REKLAMA
Skomentuj

Pary małżeńskie, które przeżyły razem w jednym związku 50 lat i więcej są nagradzane na mocy ustawy o orderach i odznaczeniach medalem za długoletnie pożycie małżeńskie przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. 21 sierpnia 2019 r., w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Szubinie odbyła się niezmiernie miła uroczystość wręczenia medali trzem parom.

Platynową - 55 rocznicę ślubu obchodzili:

  • Państwo Barbara i Bogdan Kautz,

Złote gody - 50 rocznicę ślubu obchodzili:

  • Państwo Irena i Jan Homeja
  • Państwo Jadwiga i Józef Plucińscy

Dostojnych Jubilatów i przybyłych na uroczystość gości powitała Pani Danuta Musiał Kierownik USC kierując słowa pełne uznania i wdzięczności za okazywaną przez lata małżeństwa miłość, szacunek i wzajemne zrozumienie.

Następnie Pan Mariusz Piotrkowski Burmistrz Szubina oraz Pani Anna Kijowska Przewodnicząca Rady Miejskiej złożyli życzenia i gratulacje podkreślając, że Platynowa - 55 rocznica ślubu i Złote gody - 50 rocznica ślubu to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku i więcej. 

Kulminacyjnym punktem uroczystości była dekoracja małżonków medalami za długoletnie pożycie małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta RP. Wzniesiono toast, odśpiewano tradycyjne "Sto lat", oraz wręczono okolicznościowe upominki i kwiaty. 

Po zakończeniu części oficjalnej zaproszono Jubilatów wraz z Rodzinami na   słodki poczęstunek i chwilę wspomnień. Jubilaci dzielili się receptami na udany związek małżeński. Dziękujemy bardzo Dostojnym Jubilatom i ich Rodzinom za udział w uroczystości, życzymy kolejnych jubileuszy w zdrowiu i otoczeniu najbliższych.

(tekst: UM Szubin)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone