Zamknij

Zmiana organizacji ruchu na węźle Szubin Północ

13:08, 02.12.2020 | GDDKiA
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższy czwartek (03.12.2020 r.) na odcinku S5 Szubin Północ - Żnin Północ wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na węźle Szubin Północ i styku z budowanym odcinkiem nr 5 drogi S5 Bydgoszcz Błonie – Szubin Północ.

Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu polegać będzie na wprowadzeniu ruchu na lewą jezdnię trasy głównej drogi ekspresowej S5 od styku Odcinków 5 i 6 do węzła Szubin Północ, przy jednoczesnym zamknięciu na węźle łącznic:

  1. zjazdowej w kierunku na Poznań
  2. wjazdowej w kierunku na Szubin.

Ruch pojazdów będzie odbywał się dwukierunkowo po jezdni lewej. Droga serwisowa pozostanie dla ruchu lokalnego jadącego z Szubina w kierunku na Poznań oraz z Bydgoszczy w kierunku na Szubin.

Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu umożliwi ukończenie budowy łącznicy zjazdowej węzła w kierunku na Poznań oraz dokończenie jezdni prawej w miejscu włączenia tej łącznicy. Wjazd na trasę główną odbywać się będzie z funkcjonującej drogi dojazdowej DD-20 poprzez wykonany najazd tymczasowy. Zjazd z jezdni lewej na jezdnię prawą odbywać się będzie tymczasowym łącznikiem pomiędzy jezdniami trasy głównej za węzłem Szubin Północ. Dojazd do Szubina odbywać się będzie poprzez tymczasowe połączenie z drogą dojazdową DD-1.

Wprowadzone zostanie też stopniowe ograniczenie prędkości od 60 km/h do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Kierujących prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o dostosowanie się do obowiązującej organizacji ruchu.

(GDDKiA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz