Zamknij
REKLAMA

Środowe zdarzenia drogowe w gminie Szubin

20:39, 08.02.2018 | M.R
REKLAMA
Skomentuj

7 lutego 2018 r. na terenie gminy Szubin doszło do kilku zdarzeń drogowych.

Do pierwszego z nich doszło około godz. 11.40 na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Szkocja. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz patrol policji z KP Szubin oraz z sekcji Ruchu Drogowego z KPP Nakło nad Notecią.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynikało, że kierująca citroenem zatrzymała się z powodu wynikających na drodze okoliczności, za nią również zatrzymał się kierujący fordem mondeo, niestety w nich wjechał kierujący samochodem ciężarowym marki mercedes z naczepą.

Jednak to nie koniec całego zdarzenia, ponieważ w tył naczepy wjechał kolejny samochód ciężarowy marki volvo.

W tych kolizjach nikt nie został poszkodowany, nie wymagał interwencji medyków. Kierujący jednym i drugim samochodem ciężarowym zostali ukarani mandatem karnym. 

Na czas działania służb ratunkowych w miejscu zdarzenia ruch odbywał się wahadłowo do czasu usunięcia pojazdów z drogi.

Do kolejnego zdarzenia tego dnia doszło około godz. 14.00 w Szubinie na ulicy 3-go Maja. Tym razem w kolizji uczestniczyły dwa samochody osobowe. Do obsługi tego zdarzenia skierowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz patrol policji i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Portal

itvszubin.pl

Napisał o tym

pierwszy

Z ustaleń policjantów wynikało, że kierująca skodą, włączając się do ruchu z parkingu wzdłuż chodnika na ul. 3-go Maja, wymusiła pierwszeństwo przejazdu na kierującej toyotą. W wyniku zderzenia, obydwa pojazdy zatrzymała się na lampie ulicznej znajdującej się po przeciwnej stronie. Uderzenia było na tyle silnie, że obydwa samochody nie nadawały się do dalszej jazdy.

Kierująca skodą została przebadana przez ratowników medycznych, nie wymagała dalszej hospitalizacji. Strażacy po odłączeniu zasilania w pojazdach, zepchnęli je na pobliski chodnik. Posprzątali pozostałości pokolizyjne z jezdni i tym samym udrożnili jedną z ważniejszych dróg w Szubinie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone