Zamknij
REKLAMA

Miał szczęście że się nie utopił

20:46, 08.07.2018 | Tadeusz Sobol
REKLAMA
Skomentuj

8 lipca 2018 roku około godz. 16:00 wracający z pożaru w Paterku strażacy z OSP Nakło nad Notecią zauważyli na Noteci przewrócony kajak na wysokości Przystań Powiat Nakielski. O powyższym fakcie powiadomili stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią i udali się na przystań.

Zadysponowano również zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią. Na miejscu okazało się, że młody mężczyzna w wieku około 25 lat  wypożyczył kajak i wypłynął z przystani na Noteć. Po przepłynięciu kilkudziesięciu metrów kajak się wywrócił, a mężczyzna znalazł się w wodzie. Na szczęście za niefortunnym kajakarzem wypłynął drugi kajak, w którym znajdowały się dwie osoby, w tym druhna z OSP Suchary.

Widząc to podpłynęli i pomogli utrzymać się na wodzie nieszczęśnikowi. Przybyli strażacy pomogli wydostać kajakarza z wody i udzielili pierwszej pomocy podając również tlen. Gdy przybył Zespół Ratownictwa Medycznego mężczyzna ocknął się. Po jego zachowaniu można było wywnioskować, że jest pod wpływem środków odurzających.

Na miejsce przybył także patrol policji z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Mężczyzna został zabrany przez ZRM do szpitala w Bydgoszczy.

(Tadeusz Sobol)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone