Zamknij
REKLAMA

Szybka reakcja sąsiadów zapobiegła tragedii

14:00, 08.12.2018 | MR
REKLAMA
Skomentuj

O dużym szczęściu mogą mówić właściciele jednego ze sklepów odzieżowych przy ulicy 3-go Maja w Szubinie.

Z relacji świadków wynikało, że lampki umieszczone przy szybie wystawienniczej były przyczyną powstania pożaru. - Zobaczyłyśmy, że coś się dzieje w sklepie po przeciwnej stronie ulicy, natychmiast wezwaliśmy właścicielkę feralnego sklepu i straż pożarną - relacjonuje jedna z pań.

Już teraz wiemy, że dzięki szybkiej reakcji naocznych świadków nie doszło do tragedii.

Na miejsce zadysponowano z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie dwa zastępy i podnośnik SH oraz do pomocy OSP Szubin. Na czas działania służb, ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo. Do tego zdarzenia doszło około godz. 19.

Do podobnego pożaru, z powodu wadliwych lampek choinkowych doszło godzinę później, w jednym ze sklepów w Bydgoszczy przy ulicy Pomorskiej. Z JRG nr 1 w Bydgoszczy zadysponowano dwa zastępy.

W piątek 7 grudnia 2018 r. szubińscy strażacy brali udział jeszcze w jednej akcji gaśniczej. Około godz. 12.40  w miejscowości Dąbrówka Słupska gmina Szubin, doszło do pożaru samochodu osobowego marki opel astra, który znajdował się w garażu, obok którego były jeszcze dwa garaże.

Do tego zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG nr 2 w Szubinie oraz druhów z OSP Królikowo. Po dotarciu zastępów na miejsce, pożar udało się opanować podając dwa prądy wody w natarciu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

dajm7dajm7

0 0

I tak w tym wszystkim było wiele szczęścia, że tak szybko została podjęta interwencja. 16:15, 04.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone