Zamknij
REKLAMA

Wjechała autem w dom w Wolwarku, kierująca w szpitalu [FILM]

15:00, 04.01.2019 | MR
REKLAMA
Skomentuj

Kierująca oplem astra odniosła obrażenia po tym, jak uderzyła w jeden z domów w Wolwarku (gm. Szubin), droga wojewódzka 247.

W piątek, 4 stycznia 2019 r. około 6.30 samochód wpadł w poślizg i wjechał w dom przy drodze w Wolwarku. Kobieta, która jechała sama, została zabrana karetką do szpitala. Nikomu z domowników nic się nie stało. 

[WIDEO]231[/WIDEO]

Ściana budynku jest uszkodzona. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego ocenił szkodę (wstępnie wyłączył feralny pokój z użytkowania) pozostała część domu nadaje się do dalszego zamieszkania. Na miejsce udali się także przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Szubinie oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W działaniach ratowniczych brały udział dwa zastępy z Jednostki Ratowniczej - Gaśniczej nr 2 w Szubinie. Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśniają policjanci z KP Szubin.

W miejscu zdarzenia ruch odbywał się wahadłowo.

Jak informuje podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią -  Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w miniony piątek (4.1.19) około 6.30 w Wolwarku w gminie Szubin. Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce, zastali rozbitego opla astrę, zniszczone ogrodzenie oraz uszkodzony budynek. Jak wstępnie ustalili mundurowi, kierująca oplem astra, nie dostosowała prędkości do warunków pogodowych, straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego auto wpadło w poślizg, zniszczyło ogrodzenie, a następnie uderzyło w znajdujący się przy drodze budynek mieszkalny.

Na szczęście 19-letnia kierująca nie doznała obrażeń zagrażających jej życiu. Nic nie stało się również mieszkańcom posesji, choć część budynku musiała zostać wyłączona z użytkowania. Tylko to jedno zdarzenie obrazuje, jak niebezpieczne może być nieprzestrzeganie przepisów prawa o ruchu drogowym, dlatego też, po raz kolejny apelujemy do kierowców o rozsądek i zgodną z przepisami jazdę.

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone