Zamknij

Bezdroża Azji, spotkanie z Filipem Nikodemem

21:04, 04.07.2020 | RBP
Skomentuj
REKLAMA

Spotkanie z Filipem Nikodemem 3 lipca w szubińskiej bibliotece było szczególnie ważne bowiem to pierwsze wydarzenie kulturalne po kilku miesięcznej przerwie spowodowanej zagrożeniem epidemią. Gości nie zniechęciło mierzenie temperatury ani konieczność noszenia masek.

Na przybyłych czekał pokaz multimedialny wzbogacony barwną opowieścią młodego podróżnika. Filip pokazał nam Wietnam na żywo, bez upiększeń i turystycznego blichtru. Zachwyciła nas różnorodność Wietnamu, egzotyka północnej części tego kraju: fascynująca przyroda i obrazy nie skażonej cywilizacją codziennej egzystencji górali, ich wiosek, targowisk.

Nikodem nie unikał bliskich kontaktów z ludźmi. Nie tylko podróżował, jadał na ulicy miejscowe potrawy jak wszyscy Azjaci ale też uczył dzieci angielskiego. Filip zwiedził też Kambodżę, Indonezję Siri Lankę przebywając w Azji około pół roku. Pokazane liczne zdjęcia i filmiki dawały wyobrażenie o urodzie tamtych stron.

Pokaz Filipa Nikodema uzupełnia wystawa fotograficzna jego autorstwa prezentowana w galerii Flesz. Ci którzy nie dotarli na spotkanie mogą oglądać ekspozycję do końca sierpnia w godzinach otwarcia biblioteki.

Warto to zrobić bowiem prezentowane obrazy mają w sobie wiele egzotyki, a przy tym reprezentują wysoki poziom mimo początków działań Filipa w tej dziedzinie.

Trzeba zaznaczyć, że zdjęcia wykonane zostały przez niego tradycyjnym aparatem na błonie filmowej co daje im specyficznej aury.

 

(RBP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%