Zamknij

To wszytko jest w książce!

22:13, 24.10.2020 | RBP
Skomentuj
REKLAMA

Piątkowe spotkanie z Dominikiem Księskim w szubińskiej bibliotece było niezwykle udane. Dzięki barwnej opowieści bogato ilustrowanej zdjęciami i piosenkom na gitarze zapomnieliśmy na blisko dwie godziny o epidemii i wszystkich związanych z nią strapieniach.  

Autor książki "Ogień To Woda Czyli Łuk Karpat" poprowadził nas fascynującą trasą liczącą ponad 2400 km od Słowacji przez Czechy, Polskę, Ukrainę, aż do Rumunii.  

W swej opowieści ukazał nie tylko surowe piękno gór ale też zapoznał nas z często dramatyczną  historią tego rejonu. Wydawca gazety Pałuki pokonał  na pieszo z plecakiem w cztery miesiące szlak wiodący przez pięćdziesiąt pasm górskich i ponad tysiąc szczytów.

Atrakcją spotkania były piosenki wykonywane przez naszego gościa.  Niezwykle ciekawe było też oglądanie kopii przedwojennych map Karpat. Dodajmy, że książka Dominika Księskiego o wyprawie łukiem Karpat zdobyła w październiku tego roku pierwsze miejsce na XV krakowskim, międzynarodowym konkursie książek o górach.

Autor wyprzedził w tej rywalizacji wiele znanych nazwisk  himalaizmu i taternictwa. Już niebawem  ta pozycja znajdzie się w ofercie szubińskiej biblioteki.

(RBP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%