Zamknij
REKLAMA

"Uczymy się w euroszkole" - podsumowanie projektu

10:21, 27.12.2018 | LO Szubin
REKLAMA
Skomentuj

"Uczymy się w euroszkole" to tytuł zakończonego w szubińskim Liceum Ogólnokształcącym im. St. Wyspiańskiego projektu dofinansowanego przez POWIAT NAKIELSKI. Projekt trwał od marca do połowy grudnia, a koordynowały go nauczycielki M. Piekarska i A. Kasprzak.

W ramach zaplanowanych działań uczniowie wykonywali zadania w j. angielskim z rówieśnikami z innych krajów europejskich na platformie E-twinning. Przez miesiąc realizowany był inny temat, np. plakaty i zdjęcia dot. lekcji, filmy o klubach szkolnych, opisy miejsca zamieszkania, pocztówki internetowe, komiksy wykonane w aplikacjach cartoonowych dot. „Moje hobby”.

Drugi etap projektu obejmował 5-cio dniowy pobyt w Międzygórzu w Sudetach i udział w warsztatach językowych Euroweek Szkoła liderów. Zajęcia odbywały się w j. angielskim w grupach z uczniami szkół średnich z różnych województw, a prowadzili je zagraniczni wolontariusze. Projekt zamknął wyjazd licealistów do Multikina w Bydgoszczy na retransmisję sztuki International Theatre Live pt. „Dziwny przypadek psa nocną porą”. Sztuka transmitowana w oryginale – w j. angielskim jest ekranizacją powieści Marka Haddona, a porusza problematykę życia nastolatka z zespołem Aspergera.

Niezaprzeczalną wartością projektu „Uczymy się w euroszkole” dofinansowanego przez Powiat Nakielski było realizowanie przez uczniów szubińskiego LO kilku różnorodnych, interesujących działań, takich jak: praca na platformie internetowej E-Twinning, uczestnictwo w wyjazdowych warsztatach językowych oraz obejrzenie nowoczesnego przedstawienia teatralnego. Wszystkie te działania nakierowane były głownie na poszerzenie umiejętności i sprawności posługiwania się w języku angielskim, ale nie tylko… Przez udział w programie Euroweek licealiści rozwinęli zdolności społeczne, umiejętnie pracują zespołowo, są świadomi jakie umiejętności są ważne na rynku pracy. Spotkania i warsztaty z zagranicznymi wolontariuszami w Międzygórzu przybliżyły realia życia na świecie, a uczniom umożliwiły zaprezentowanie szkoły i regionu - Powiatu Nakielskiego.

Realizowanie projektów na platformie E-twinning (projekty w j. angielskim z uczniami z innych krajów europejskich) wpłynęło na podniesienie sprawności językowych, poszerzenie wiedzy o świecie, propagowanie wizerunku naszej szkoły jako nowoczesnej placówki. Natomiast wyjazd na do Multikina pokazał wartość kultury na wysokim poziomie, uwrażliwił na potrzeby rówieśników z zespołem Aspergera.

Uważamy, że dofinansowanie projektu przez POWIAT NAKIELSKI umożliwiło młodzieży udział w różnorakich działaniach naukowo-kulturalnych, które uczniowie będą z sentymentem wspominać.

(LO Szubin)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone