Zamknij
REKLAMA

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

11:00, 07.11.2018 | PS 3 Szubin
REKLAMA
Skomentuj

5 listopad to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 3 im. Wandy Chotomskiej włączyły się w obchody tego święta. W przedszkolu pojawiły się pięknie wystrojone królewny, wróżki, piraci i różne bajkowe zwierzęta. Jest to bowiem święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, oswajają dziecięce lęki, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Czasem stanowią wzór do naśladowania a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło.

Celem obchodów tego święta była promocja czytelnictwa. Przedszkolaki przebrane za ulubione postacie ze swoich bajek słuchały fragmentów czytanej literatury . Były zabawy, zagadki, konkursy i skojarzenia. Dzieci wykazały się dużą znajomością treści bajek i baśni, tych znanych i mniej znanych. Taki dzień , jak Święto Postaci Bajkowych to czas , kiedy dzieci przebrane za swoje ulubione postaci mogą poczuć się , jak w bajce.

Za rok znów powitamy naszych bajkowych gości. Dziękujemy Rodzicom za wkład włożony w przygotowanie strojów dla swoich pociech, prezentowały się bajkowo.

(PS 3 Szubin)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone