Zamknij
REKLAMA

Wioska Św. Mikołaja - budujemy, układamy, kodujemy

10:50, 05.12.2018 | PS 2 Szubin
REKLAMA
Skomentuj

Nasze ozoboty podczas programowania przybrały dzisiaj postać Św. Mikołaja i renifera. Dzieci w grupie Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie na początku wybrały lidera zespołu, który nadzorował projektowaniem wioski Św. Mikołaja. Każda z grup zaplanowała sobie wioskę i wyposażyła w odpowiednie budowle z klocków konstrukcyjnych i lego.

Niektóre dzieci zaplanowały również zagrodę dla zwierząt. Kolejnym krokiem zabawy było programowanie drogi dla ozobota Mikołaja, który zaliczał wiejski teren do obdarowania podarunkami. Dzieci odczytywały z karty kodów poszczególne symbole uwzględniając postój dla Mikołaja (np.: 3 sekundy pauzy) a także dalszą trasę do pokonania. Planowanie, budowanie, układanie, rysowanie, kodowanie, programowanie - to fantastyczna zabawa dająca dzieciom satysfakcję sprawstwa  z udanego zadania "zaplanowałem trasę i działa", a także umiejętność konsekwentnego dążenia do celu.

Promyczki wspaniale pracowały w zespole, ćwicząc w sobie wytrwałość i cierpliwość-czasem należało poszukać błędu i podać nowe rozwiązanie.
Programowanie jest nauką nowego języka, języka potrzebnego w niedalekiej przyszłości. Grupa Promyczków reprezentuje nasze miasto na mapie CodoWeek Europe >>>>, dzieci pozyskują umiejętność korzystania z informacji i technologii. Obecnie biorą udział w kolejnym wydarzeniu hourofcode.com.

(PS 2 Szubin)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone