Zamknij
REKLAMA

Promyczki poznają ciekawe zawody

08:15, 21.05.2019 | PS 2 Szubin
REKLAMA
Skomentuj

Grupa Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie poznała specyfikę zawodu szewca. Miała możliwość obejrzenia różnorodnych narzędzi i akcesoriów niezbędnych w pracy pana Romualda Rydlewskiego.

Z wielkim zainteresowaniem dzieci wysłuchały jego opowieści, w jaki sposób naprawia buty. Dowiedziały się, że pan Romuald swoją profesję rozpoczął w wieku 14 lat, przyglądając się pracy swojego taty, Stefana Rydlewskiego. 

Dzieci mogły zobaczyć 100 letnią maszynę do szycia do naprawiania butów, a także 150 letnią skórę, którą po dziś dzień wykorzystuje w swojej pracy. Wzbogaciły swoją wiedzę o nowe pojęcia: modełko, zelówki, szpilorek do robienia dziurek, ambus służący do sklejania brzegów butów, cholewka, fleki, branzel(usztywnienie z tyłu buta). 

Promyczki mogły również podejrzeć pracę szlifierki. Usłyszały, że szewc nie tylko naprawia buty, ale także plecaki i torebki.  Zawód szewski obecnie jest bardzo mało popularny i coraz mniej jest już tak oddanych swojej pracy rzemieślników. 

Przedszkolaki poprzez bezpośrednią obserwację łatwiej mogły zapamiętać przekazane treści poznawcze, zaspakajając potrzebę wiedzy o zawodzie szewca. 

(PS 2 Szubin)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone