Zamknij
REKLAMA

Podsumowanie policyjnej akcji "Prędkość" w powiecie nakielskim

21:30, 29.03.2021 | KPP Nakło
Skomentuj
REKLAMA

W miniony piątek na trasach powiatu nakielskiego policjanci referatu ruchu drogowego prowadzili działania pn.: "Prędkość", podczas których szczególną uwagę zwracali na przypadki przekraczania ustanowionych ograniczeń, szczególnie w obszarze zabudowanym.

Działania pn.: "Prędkość", które w piątek ( 26.03.21) na trasach powiatu nakielskiego prowadzili policjanci referatu ruchu drogowego, miały na celu przede wszystkim zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych równie ważnych przepisów ruchu drogowego.

Mundurowi sprawdzali też trzeźwość kierowców, stan techniczny kontrolowanych aut oraz stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 66 aut, ujawniając 56 wykroczeń, z czego 43 związane z jazdą z nadmierną prędkością. Wobec sprawców wykroczeń zastosowano odpowiednie sankcje w postaci mandatów, których nałożono 33 oraz pouczeń.

Na kontrolowanych trasach było bezpiecznie i nie odnotowano wypadków drogowych, a działania będą z pewnością cyklicznie powtarzane. Każda tego typu akcja ma uświadamiać kierowcom, że jazda z nadmierną prędkością może mieć tragiczne skutki, a bezpieczeństwo użytkowników tras leży w dużej mierze w ich rękach.

(KPP Nakło)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%