Zamknij

Policjanci z Nakła spełnili marzenie Janka

19.48, 17.03.2022 KPP Nakło Aktualizacja: 20.03, 17.03.2022
REKLAMA

Policyjne radiowozy i praca mundurowych od dawna fascynują Janka. Pewnie wstąpiłby w ich szeregi, gdyby nie choroba, z którą zmaga się od urodzenia. Dziecięce marzenia 22-latka spełnili wczoraj policjanci z Nakła.

22-letni Janek od dawna fascynuje się pracą policjantów. Ogląda filmy i seriale, które pokazują pracę mundurowych, ciekawią go radiowozy i wyposażenie, jakie podczas służby wykorzystują funkcjonariusze. Absolutnie wszystko co związane z tą formacją jest dla niego interesujące.

Taka fascynacja z pewnością spowodowałaby konsekwentne dążenie do wstąpienia w policyjne szeregi. Dziecięce marzenia Janka niestety nie spełnią się przez chorobę, z którą zmaga się od urodzenia. O marzeniach chłopca dowiedziała się mł. asp. Zofia Wrzeszcz i postanowiła na tyle, na ile to możliwe, pomóc Jankowi w ich realizacji, zapraszając go do nakielskiej komendy.

Janek z wielką radością przyjął zaproszenie i wczoraj (16.03.22), razem z mamą, zawitał w jednostce. O pracy opowiadali mu patrolowcy oraz policjantki zajmujące się profilaktyką. 22-latek dowiedział się, czym zajmują się funkcjonariusze z poszczególnych komórek i jakie wyposażenie do służby mają mundurowi, których najczęściej może spotkać na terenie miasta. Spotkanie było też niepowtarzalną okazją, by wsiąść za kierownicę radiowozu, zobaczyć miejsce w pojeździe przeznaczone dla osób zatrzymanych i dowiedzieć się, w jakich sytuacjach używa się sygnałów uprzywilejowania zamontowanych na dachu. Janek miał możliwość również porozmawiać przez radiostację z dyżurnym i słuchać korespondencji radiowej prowadzonej ze stanowiska kierowania jednostki z patrolami pełniącymi służbę na terenie powiatu.

Niebywałą radość sprawiło mu też spotkanie z przewodnikiem policyjnego psa, który opowiadał o pracy z czworonożnym podopiecznym i zaprezentował pokaz jego tresury.

Janek na zakończenie wizyty otrzymał od mundurowych drobny upominek i wychodził z komendy szczęśliwy, dziękując policjantom za realizację jego dziecięcych marzeń.

(KPP Nakło)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%