Zamknij

Działania kaskadowe na krajowej "dziesiątce"

13.28, 11.07.2022 KPP Nakło Aktualizacja: 09.22, 08.08.2022
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego włączyli się w działania „Kaskadowy pomiar prędkości” prowadzone na krajowej dziesiątce. Na kontrolowanym odcinku trasy, przebiegającej przez powiat nakielski, było bezpiecznie.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w miniony piątek (08.07.22) w godzinach 14-22, na drodze krajowej nr 10, policjanci nakielskiej "drogówki" wspólnie z mundurowymi z Bydgoszczy, Torunia i Lipna, prowadzili działania pn. "Kaskadowy pomiar prędkości".

Kontrole kaskadowe są prowadzone na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi. Głównym założeniem działań było zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

W ramach prowadzonych działań policjanci skontrolowali 47 pojazdów, ujawniając 19 wykroczeń związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Wobec sprawców wykroczeń zastosowano odpowiednie środki prawne w postaci mandatów i pouczeń. Mundurowi weryfikowali także stan techniczny pojazdów i wymagane wyposażenie.

W powiecie nakielskim na kontrolowanej trasie podczas trwania działań było bezpiecznie i nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.

(KPP Nakło)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

JohnyJohny

0 0

10tką nie da się jechać, co kawałek znak ograniczający prędkość 70, 50, 40... zgłupieć od tego można. Bardzo niebezpieczne zmęczenie kierowcy przeładowaniem znakami. 15:42, 20.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%