Zamknij
REKLAMA

Stracił prawo jazdy za niebezpieczne manewry

21:00, 02.02.2018 | KPP Żnin
REKLAMA
Skomentuj

W ubiegłą środę policjanci ze żnińskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 37-letniemu łabiszynianinowi, który w Lubczu na drodze krajowej nr 5 wykonał niebezpieczny manewr wyprzedzania. Teraz sąd rozstrzygnie, kiedy mężczyzna odzyska uprawnienia.

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego w ubiegła środę (24.01.18) czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących drogą krajową nr 5. Przy użyciu videorejstratora zamontowanego w radiowozie, zarejestrowali niebezpieczny manewr wyprzedzania, jaki wykonał 37-letni mieszkaniec gminy Łabiszyn. Mężczyzna poruszając się samochodem marki Volvo, zignorował znak poziomy „P-4” linia podwójna ciągła i podjął manewr wyprzedzania pojazdu ciężarowego, na łuku drogi oznaczonym znakiem drogowym jako niebezpieczny zakręt. Zmusił kierowcę radiowozu do hamowania i zjechania na pobocze.

Podczas kontroli okazało się, że pojazd jest zarejestrowany na terenie Wielkiej Brytanii, kierownica znajduje się po prawej stronie samochodu, co dodatkowo utrudnia widoczność podczas wyprzedzania. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Wobec kierującego zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu, który zadecyduje kiedy mężczyzna odzyska prawo jazdy. Za wykroczenie z art. 86§1 Kodeksu Wykroczeń grozi kara grzywny. Sąd może orzec również zakaz prowadzenia pojazdów.

(KPP Żnin)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

ghhghh

3 0

i slusznie chlopaki z policji 21:16, 06.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone