Zamknij
REKLAMA

Uczniowie z Kowalewa odwiedzili siedzibę żnińskich mundurowych

14:00, 10.03.2018 | KPP Żnin
REKLAMA
Skomentuj

W piątek, 09.03.2018 r. Komendę Powiatową Policji w Żninie odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie. Grupę liczącą około 60 uczniów oraz opiekunów przywitała asp. sztab. Edyta Gościńska w towarzystwie dzielnicowego st. asp. Bartosza Kubisiak. Mundurowi opowiedzieli o pracy policjantów. Zaprezentowali dzieciom stanowisko kierowania żnińskiej komendy czyli tzw. dyżurkę. Wyjaśnili jak wygląda procedura przyjęcia zgłoszenia o interwencji i przypomnieli numery alarmowe służb ratowniczych. Następnie dzieci z dużym zainteresowaniem zwiedziły policyjny areszt, a także gabinet komendanta. Wszyscy chętni mogli zasiąść przy jego biurku. Policjanci pokazali sprzęt, jaki stróże prawa wykorzystują w codziennej służbie.

 

W dalszej części spotkania uczniowie udali się na dziedziniec komendy, gdzie zwiedzili policyjny radiowóz oraz wóz strażacki.

Policjanci w ramach działań profilaktycznych omówili tematykę bezpiecznego poruszania się po drodze. Szczególną uwagę zwrócili na przemieszczanie się po właściwej stronie jezdni i korzystanie z przejść dla pieszych. Zachęcali również do korzystania z odblasków.

(KPP Żnin)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

MamaMama

1 0

Bardzo dziękujemy za wspaniale przygotowaną wizytę. Cieszymy się, że możemy korzystać z faktu pomocy jednej osoby. Nasza szkoła tylko korzysta na tej znajomości. Nie będę podawała nazwisk, bo i tak wiemy o kogo chodzi. Dziękujemy bardzo. Liczymy na kolejne atrakcje przygotowane dla naszych dzieci. Z wizyty mój syn był bardzo zadowolony. 09:39, 12.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone