Zamknij
REKLAMA

Kontrola drogowa zakończona zarzutami dla kierowcy i pasażera

20:00, 15.04.2018 | KPP Żnin
REKLAMA
Skomentuj
foto: archiwum

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (09.04.2018) kilka minut po północy na jednej z ulic Barcina. Mundurowi z tamtejszego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW. Podróżowali nim mieszkańcy gminy Janikowo (24-ro i 25-latek). Podczas legitymowania policjanci wyczuli z wnętrza pojazdu charakterystyczny zapach. Kierowca nie posiadał wymaganych dokumentów tj. prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego i polisy OC. Ponadto jego wygląd nasuwał podejrzenie, że może być pod wpływem niedozwolonych środków. 25-letni pasażer podjął próbę ucieczki. Po chwili okazało się, jaka była tego przyczyna. W toku przeszukania policjanci znaleźli w jego lewej skarpecie folię z suszem roślinnym, a w podręcznej saszetce metalowy młynek z niewielką ilością suszu.

Kierowca został sprawdzony na testerze narkotykowym Drager DrugTest 5000. Okazało się, że przypuszczenia policjantów były trafne. Urządzenie wskazało na obecność narkotyków w organizmie. W związku z powyższym od mieszkańca Janikowa została pobrana krew do badań laboratoryjnych.

Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Tego samego dnia usłyszeli zarzuty. 24-latek odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem narkotyków, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast 25-latkowi za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności.  

(KPP Żnin)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone