Zamknij
REKLAMA

Działania "Pasy" na terenie powiatu nakielskiego

16:00, 10.07.2018 | KPP Nakło
REKLAMA
Skomentuj

Mundurowi z  nakielskiej „drogówki” włączyli się w prowadzoną w piątek, 6 lipca 2018 r., na drogach całej Polski, akcję "Pasy". Wzmożone działania prowadzone były na wszystkich drogach powiatu od godziny 6 do 22. 

Policjanci zwracali uwagę przede wszystkim na to, czy kierowcy oraz pasażerowie stosują się do przepisów mówiących o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. "Pod lupę" brane były także dziecięce foteliki i sposób, w jaki dzieci przewożone były w urządzeniach przytrzymujących. Prowadzone przez mundurowych działania miały na celu ograniczenie skutków wypadków drogowych, które wynikają z niezapinania pasów bezpieczeństwa oraz nieużywania urządzeń służących do przewozu dzieci.  

Podczas trwania akcji, "drogówka” skontrolowała 94 pojazdy w tym 83 auta osobowe i 11 ciężarowych. Ujawniono 36 wykroczeń, w tym 2 popełnione przez pasażerów.

Korzystanie z pasów bezpieczeństwa przez wszystkie osoby podróżujące w pojeździe z cała pewnością zwiększa bezpieczeństwo tych osób w przypadku zaistnienia zdarzenia drogowego i o tym wszyscy kierowcy powinni pamiętać.

(KPP Nakło)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone