Zamknij
REKLAMA

Seria wypadków drogowych w powiecie żnińskim

21:02, 06.09.2018 | KPP Żnin
REKLAMA
Skomentuj

Mimo dobrych warunkach drogowych i zwiększonej ilości patroli ruch drogowego przez ostanie dni na terenie powiatu żnińskiego doszło do dwóch, na szczęście niegroźnych, wypadków drogowych.

W poniedziałek (03.09) około godziny 14.30 na skrzyżowaniu ulicy Aliantów z ulica Browarową doszło do wypadku. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, samochód ciężarowy MAN, jadąc od strony miejscowości Damasławek, skręcając w ulicę Browarową,  nie ustąpił pierwszeństwa pieszej przechodzącej po oznakowanym przejściu dla pieszych. W wyniku potrącenia piesza upadła i doznała uszkodzenia ciała. Policjanci ruchu drogowego będący na miejscu zdarzenia zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a dalsze postępowanie prowadzi Wydział Kryminalny.

Do drugiego wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 253, w miejscowości Załachowo, we wtorek (04.09) około godziny 16.30. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 72-letni kierowca daewoo lanosa w trakcie wyprzedzania doprowadził do zderzenia z motorem yamaha, którym kierował 15-latek. W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznał kierujący motorem, który został przetransportowany do szpitala. Za nieodpowiedzialne zachowanie, jakim było wyprzedzanie w rejonie skrzyżowania, kierującemu lanosem zatrzymano prawo jazdy.  O jego dalszych losach oraz wyjaśnieniem całego zdarzenia i ustaleniem sprawcy zajmą się policjanci z Komisariatu Policji w Barcinie.

Policjanci ze żnińskiej komendy apelują o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku na drodze. Zbyt duża prędkość, rutyna czy też chwilowa nieuwaga  mogą doprowadzić do tragedii na drodze.

(KPP Żnin)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

TomiTomi

2 0

Motocykl, a nie motor. Motor to inaczej silnik. Niby nic a jednak duża rożnica. 21:21, 06.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone