Zamknij
REKLAMA

Pijany w sztok kierowca zatrzymany po anonimowym zgłoszeniu

15:32, 09.10.2018 | KPP Nakło
REKLAMA
Skomentuj

Dwa promile alkoholu miał w organizmie kierowca kia sorento, zatrzymany przez nakielskich „patrolowców” na jednej z ulic w mieście. W zatrzymaniu zamroczonego alkoholem kierowcy pomógł anonimowy rozmówca, który zgłosił interwencję.

Zgłoszenie o tym, że po jednej z ulic w centrum Nakła ma przemieszczać się zamroczony alkoholem kierowca kia sorento, wpłynęło na stanowisko kierowania nakielskiej komendy. O swoich podejrzeniach powiadomił policję anonimowy rozmówca.

Natychmiast na wskazaną ulicę został skierowany patrol. Kiedy mundurowi dojechali na miejsce, szybko zauważyli opisane w zgłoszeniu auto i zatrzymali do kontroli drogowej. Już na pierwszy rzut oka widać było, że siedzący za kierownicą 67-latek jest pijany. Potwierdziło to badanie alkomatem. Urządzenie wykazało w organizmie nakielanina aż dwa promile alkoholu.

Pijany w sztok kierowca stracił prawo jazdy. Niebawem mundurowi przedstawią mu zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z kodeksem karnym grożą 2 lata więzienia. 67-latek musi liczyć się także z wysoką karą finansową. Jego zachowanie oceni sąd.

Jazda w takim stanie po ścisłym centrum miasta mogła skończyć się tragicznie. Dlatego też na słowa uznania zasługuje reakcja obywatela, który widząc pijanego za kierownicą zgłosił ten fakt policji.  

(KPP Nakło)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone