Zamknij
REKLAMA

31-latek zatrzymany, z sądowym zakazem i na "podwójnym gazie"

16:19, 29.10.2018 | KPP Nakło
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z szubińskiej „patrolówki” zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy, który pijany kierował fordem. Na domiar złego kierowca posiadał również sądowy zakaz kierowania pojazdami. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.  

W miniony piątek (26.10.18) podczas służby na terenie gminy policjanci z komisariatu w Szubinie w jednej z miejscowości zauważyli jadącego całą szerokością drogi forda focusa. Ponieważ sposób, w jaki kierowca prowadził auto był co najmniej podejrzany, mundurowi zatrzymali auto do kontroli.

Od siedzącego za kierownicą 31-latka wyraźnie czuć było alkohol. To, że kierowca jest nietrzeźwy potwierdziło badanie alkomatem, który wykazał w organizmie mężczyzny ponad promil alkoholu. Żeby tego było mało, po sprawdzeniu personaliów kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że ma on prawomocny sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

31-latek dochodził do siebie pod opieką znajomej. Niebawem ponownie spotka się z policjantami i usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu. Zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawę rozstrzygnie sąd. 

(KPP Nakło)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone