Zamknij
REKLAMA

Kilka tysięcy złotych kary dla kierowcy ciężarówki

14:00, 16.03.2019 | KPP Żnin
REKLAMA
Skomentuj

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest priorytetem dla różnych służb. Dlatego też, w trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, żnińscy mundurowi cyklicznie podejmują wspólne działania z Inspekcją Transportu Drogowego. Wczoraj, podczas wspólnej służby, mundurowi zatrzymali 26-letniego kierowcę, który dopuścił się wielu przewinień podczas wykonywania transportu drogowego rzeczy.  

13 marca 2019 r. funkcjonariusz żnińskiej „drogówki” oraz inspektor Inspekcji Transportu Drogowego z Inowrocławia prowadzili wspólne działania w trosce o bezpieczeństwo kierowców podróżujących drogą krajową nr 5. Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej pojazd przewożący piasek. Kierował nim 26-letni mieszkaniec powiatu nakielskiego. W rezultacie podjętych czynności ujawnili wiele nieprawidłowości.

Pomimo, iż mężczyzna poruszał się pojazdem ciężarowym z naczepą, nie posiadał wymaganej przepisami kategorii CE prawa jazdy. W okresie od 13.02.2019 r. wykonywał przewozy drogowe w ramach prowadzonej działalności gospodarczej bez umieszczonej w tachografie karty kierowcy. Dokumentu takiego, nie posiadał, ani nie wnioskował o jego wydanie. Ponadto 26-latek nie ukończył szkolenia okresowego na przewóz rzeczy. Kontrola czasu pracy wykazała kolejne uchybienia – kilkukrotne przekroczenia maksymalnego czasu prowadzenia pojazdu bez odebrania wyznaczonych przepisami przerw.

W związku z licznymi nieprawidłowościami funkcjonariusze nałożyli na kierowcę wysokie mandaty karne za brak uprawnień oraz czas pracy. Natomiast kwestie dotyczące braku karty kierowcy oraz pozostałych uchybień, zostaną rozstrzygnięte w drodze decyzji administracyjnej sporządzonej przez Inspektorat Transportu Drogowego. Mundurowi zakazali nakielaninowi dalszej jazdy. 

(KPP Żnin)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone