Zamknij
REKLAMA

"Zakazowiec" liczył, że uda mu się uniknąć odpowiedzialności

09:56, 05.07.2019 | KPP Nakło
REKLAMA
Skomentuj

Policjant z nakielskiego ruchu drogowego wspólnie z mundurowym z bydgoskiego OPP zatrzymali kierowcę opla, który wsiadł za kierownicę bez prawa jazdy i pomimo zakazu, jaki nałożył na niego sąd. Mieszkaniec powiatu sępoleńskiego już usłyszał zarzuty, a sprawa niebawem trafi do sądu.

2.07.2019 r. na drogach powiatu nakielskiego wspólną służbę pełnili mundurowi z nakielskiej „drogówki” oraz policjanci z bydgoskiego Oddziału Prewencji Policji. Jeden z patroli skierowany został na drogi mroteckiej gminy.

Około 17 w Krukówku mundurowi zwrócili uwagę na opla astrę, którego kierowca jak tylko spostrzegł radiowóz zaczął dziwnie się zachowywać. Zatrzymał auto na poboczu, włączył światła awaryjne i pochylił się, jakby próbował schować się pod kierownicą.

Policjanci podjęli kontrolę opla. Prowadzący auto 26-latek nie okazał do kontroli blankietu prawa jazdy. Szybko okazało się, że w ogóle go nie ma. Dodatkowo sprawdzenie personaliów kierowcy w policyjnych systemach wykazało, że wobec mieszkańca powiatu sępoleńskiego sąd w Tucholi wydał zakaz prowadzenia pojazdów.

Kierowca został zatrzymany i dowieziony do nakielskiej komendy, gdzie usłyszał zarzut za złamanie sądowego zakazu. Zgodnie z kodeksem karnym podejrzanemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. O wymiarze kary zdecyduje niebawem sąd.

(KPP Nakło)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone