Zamknij
REKLAMA

UWAGA POLICJA OSTRZEGA - OSZUSTWO "NA BLIK-A"

09:00, 17.08.2019 | KPP Żnin
REKLAMA
Skomentuj

Przestrzegamy przed nową i coraz bardziej powszechną metodą działania przestępców. Oszust podszywa się pod osobę znajomą na jednym z portali internetowych najczęściej Facebook, prosi o wygenerowanie i przesłanie kodu BLIK. Apelujemy o rozwagę przy podawaniu kodów do kont internetowych, nawet jeśli osoba podaje się za bliską znajomą czy członka rodziny.

Policjanci KPP Żnin w ostatnim okresie otrzymali kolejne już zgłoszenie o oszustwie „na BLIK-a”. Tym razem oszust przełamując elektroniczne zabezpieczenie na koncie portalu społecznościowego w imieniu pokrzywdzonych napisał do znajomych prośbę o pożyczenie pieniędzy poprzez wygenerowanie numeru kodu BLIK w systemie płatności elektronicznej. W wyniku tego pokrzywdzeni przekazali na wskazane konta pieniądze w kwocie 2.000 zł oraz 300 zł.

Apelujemy o rozwagę przy podawaniu kodów do kont internetowych, nawet jeśli osoba podaje się za bliską znajomą czy członka rodziny. Oszustwo na „BLIK-a” to nowa metoda działania przestępców, którzy wyłudzają pieniądze. Przestępcy pokonując zabezpieczenia internetowe, uzyskują dostęp do naszych aplikacji i podszywają się za znajomą/znajomego. Pod pretekstem potrzeby zrealizowania pilnego przelewu zwracają się z prośbą o wygenerowanie kodu BLIK celem realizacji płatności.  

(KPP Żnin)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone