Zamknij
REKLAMA

Nie daj się naciągnąć na "BLIK-a", mieszkaniec powiatu żnińskiego stracił 400 zł

14:30, 04.10.2019 | KPP Żnin
Skomentuj
REKLAMA

Po raz kolejny przestrzegamy przed nową i coraz bardziej powszechną metodą działania oszustów. Sprawcy przełamują zabezpieczenia kont na portalach społecznościowych, wybierają jedną lub kilka osób z grona znajomych i proszą o pożyczkę poprzez przesłanie kodu BLIK. W ten sposób w ostatnich dniach mieszkaniec powiatu żnińskiego stracił 400 złotych.  

W środę (2.10.19) Komenda Powiatowa Policji w Żninie otrzymała kolejne zgłoszenie o oszustwie na tzw. „BLIK-a”. Sprawca uzyskał dostęp do konta na jednym z postali społecznościowych poprzez przełamanie zabezpieczeń. W ten sposób mógł przeglądać rozmowy właściciela konta ze znajomymi. Korzystając z komunikatora, przestępca wysłał do 22-letniego mieszkańca powiatu żnińskiego wiadomość z prośbą o wygenerowanie i przesłanie kodu BLIK. Pokrzywdzony spełnił prośbę oszusta i tym samym utracił 400 złotych.

Policjanci apelują do posiadaczy kont na portalach społecznościowych o ostrożność i weryfikowanie otrzymywanych wiadomości, w szczególności zawierających prośbę o udostępnienie kodu. Przestępcy posługują się różnymi pretekstami jak np. potrzeba zrealizowania pilnego przelewu, brak dostępu do środków zgromadzonych na rachunku bankowym. Przed dokonaniem jakiejkolwiek transakcji należy upewnić się, czy nadawcą wiadomości rzeczywiście jest nasz znajomy/znajoma. 

(KPP Żnin)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz