Zamknij
REKLAMA

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

22:04, 11.10.2019 | KPP Żnin
Skomentuj
REKLAMA

Obywatelskiego ujęcia pijanego kierowcy dokonał wczoraj 37-letni mieszkaniec Inowrocławia. Mężczyzna zabrał podejrzanemu kluczyki, uniemożliwił dalszą jazdę i wezwał patrol policji. Zatrzymany miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Jakie poniesie konsekwencje zadecyduje sąd.  

Godną naśladowania postawą wykazał się wczoraj (10.10.19) mieszkaniec Inowrocławia. Dzięki jego zaangażowaniu, z ruchu drogowego został wyeliminowany pijany kierowca. Do zdarzenia doszło około godz. 11.00 w Łabiszynie. Wówczas dyżurny żnińskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu mężczyzny, który kierował samochodem osobowym, a prawdopodobnie był nietrzeźwy.

Na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego. W rezultacie pojętych czynności ustalili, że inowrocławianin jechał za 45-letnim mieszkańcem gminy Łabiszyn, który na łuku drogi zjechał z jezdni do przydrożnego rowu. Zgłaszający zatrzymał się i podbiegł do pojazdu marki Opel. Od kierującego wyczuł alkohol, dlatego wyciągnął kluczyki ze stacyjki i  uniemożliwił oddalenie się. Następnie wezwał policję i do czasu przyjazdu funkcjonariuszy nadzorował ujętego mężczyznę.  Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy alkomatem. Okazało się, że ma w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Nieodpowiedzialnemu kierowcy funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Jakie poniesie konsekwencje, zadecyduje sąd, do którego trafi akt oskarżenia. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.  

Policjanci apelują, reagujmy na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o nasze bezpieczeństwo. Każdy może powiadomić Policji o niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał!

(KPP Żnin)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz