Zamknij
REKLAMA

"Zakazowiec" wpadł na radar

11:00, 22.11.2019 | KPP Nakło
Skomentuj
REKLAMA

Zakaz prowadzenia pojazdów miał 51-latek, którego zatrzymała wczoraj w Zalesiu nakielska "drogówka". Kierowca seata wpadł, bo przekroczył dozwoloną prędkość.

W środę, 20.11.2019 r. nakielska drogówka kontrolowała prędkość pojazdów przemieszczających się przez miejscowość Zalesie. Krótko po 19 mundurowi zauważyli jadącego ze znaczną prędkością seata. Pomiar wykazał, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 30 km/h.  

Policjanci wydali kierowcy sygnał do zatrzymania. Siedzący za kierownicą seata 51-latek oświadczył mundurowym, ze nie okaże prawa jazdy do kontroli, gdyż nie ma ze sobą tego dokumentu. Prawda okazała się jednak zupełnie inna.

Podczas sprawdzania personaliów kierowcy w policyjnych systemach wyszło na jaw, że w 2018 roku bydgoski sąd wydał 51-latkowi zakaz prowadzenia pojazdów, który jest nadal aktualny.  

Mieszkaniec szubińskiej gminy już nic nie musiał tłumaczyć. Za przekroczenie dozwolonej prędkości 51-latek otrzymał mandat. Dostał też zakaz dalszej jazdy, a ze złamania sądowego zakazu przyjdzie mu się wytłumaczyć. Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo to grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

(KPP Nakło)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz