Zamknij
REKLAMA

Obywatelskie ujęcie kompletnie pijanego kierowcy

12:26, 14.01.2020 | KPP Żnin
REKLAMA
Skomentuj

Obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy dokonało dwoje mieszkańców gminy Barcin. Zajechali mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę i wezwali patrol Policji. Mężczyzna miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Dzięki postawie godnej naśladowania, udało się wyeliminować z ruchu nietrzeźwego kierowcę. W sobotę (11.01.20) około godz. 17.30 dyżurny żnińskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu mężczyzn, który kierował samochodem osobowym będąc prawdopodobnie pod działaniem alkoholu.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze. W rezultacie pojętych czynności ustalili, że 39-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego jechał bardzo wolno środkiem jezdni. Świadkowie pojechali za nim. Mężczyzna zatrzymał się najpierw na środku  drogi, a potem zjechał na pobocze. Wówczas mieszkańcy gminy Barcin zajechali mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę i wezwali patrol Policji. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy alkomatem. Okazało się, że ma w organizmie ponad trzy promile alkoholu.  

Funkcjonariusze na podstawie systemu informatycznego ustalili, że mieszkaniec powiatu mogileńskiego nie posiada prawa jazdy, gdyż zostało mu zatrzymane. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.  

Policjanci dziękują za postawę godną naśladowania. Taka reakcja niewątpliwie ma wpływ na podniesienie bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu.

(KPP Żnin)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone