Zamknij
REKLAMA

"Drogówka" z Nakła prowadziła działania "Bezpieczny pieszy"

21:30, 11.09.2020 | KPP Nakło
Skomentuj
REKLAMA

Funkcjonariusze nakielskiej "drogówki" prowadzili na drogach lokalne działania pn.: "Bezpieczny pieszy".  Szczególną uwagę mundurowi zwracali na zachowanie kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Celem prowadzonych cyklicznie działań jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych i nie tylko.

Prowadzone wczoraj (10.09.20) na drogach powiatu nakielskiego działania „Bezpieczny pieszy” ukierunkowane były przede wszystkim na bezpieczeństwo najmniej chronionych użytkowników dróg, a policjanci bacznie obserwowali jak kierowcy zachowują się wobec pieszych.  

Funkcjonariusze nakielskiego referatu ruchu drogowego skontrolowali 80 aut i wylegitymowali 76 osób, ujawniając 55 wykroczeń popełnionych przez kierowców. Wśród tych wykroczeń były także takie zachowania kierowców, które zagrażały bezpieczeństwu pieszych.  

Mundurowi nałożyli 16 mandatów, a 39 kierowców pouczono.

Na kontrolowanych trasach było bezpiecznie i nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego z udziałem pieszego, jednak policjanci apelują do kierowców o zwracanie uwagi na tych użytkowników tras, gdyż w przypadku zdarzeń drogowych są oni najbardziej narażeni na utratę życia lub zdrowia.

(KPP Nakło)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz