Zamknij
REKLAMA

Świadkowie wyeliminowali z ruchu pijanego kierowcę

09:41, 13.09.2020 | KPP Żnin
Skomentuj
REKLAMA

Obywatelskim ujęciem zakończyła się jazda 43-letniego mieszkańca powiatu inowrocławskiego. Wstępne badanie wykazało u mężczyzny 1,6 promila alkoholu w organizmie. W trakcie wykonywanych czynności znieważył policjantów. O wysokości kary zadecyduje sąd.

Do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło wczoraj (9.09.20) na terenie gminy Barcin. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jadący osobowym fordem może być nietrzeźwy, na co wskazywał sposób jego jazdy. Świadkowie postanowili zajechać mężczyźnie drogę, aby uniemożliwić dalszą podróż. Następnie powiadomił dyżurnego żnińskiej komendy o całym zdarzeniu, który po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast skierował na miejsce policjantów.

Wstępna kontrola stanu trzeźwości wykazała 1,6 promila alkoholu w organizmie. Od kierowcy została również pobrana krew do badań laboratoryjnych.

Podczas dalszych czynności 43-letni mężczyzna wielokrotnie znieważył słownie funkcjonariuszy. Zachowywał się agresywnie i wulgarnie wobec interweniujących policjantów. Mężczyzna stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwiał. Dzisiaj usłyszał zarzuty. 

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat więzienia, natomiast za znieważenie funkcjonariusza publicznego grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

(KPP Żnin)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz