Zamknij

Co oferują firmy sprzedające ubezpieczenie od awarii auta?

00.00, 31.03.2021 materiały partnera

Zakup auta – zarówno nowego, jak i używanego – to dopiero początek wydatków. Ogromne koszty generują usterki, które pojawiają się najczęściej w najmniej oczekiwanym momencie. Jest jednak na to sposób – ubezpieczenie od awarii auta. Sprawdź, na czym to polega i jaki jest zakres takiej polisy.

Polacy chętnie kupują używane auta, których stan techniczny często pozostawia wiele do życzenia. I właśnie takie pojazdy są narażone na pojawienie się usterek, które wymagają natychmiastowej naprawy. To z kolei oznacza konieczność poniesienia ogromnych wydatków – nawet rzędu kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od tego, co uległo awarii.

Ubezpieczenie od awarii samochodu – jak działa?

Ubezpieczenie od awarii samochodu znane jest również jako gwarancja na używane auto czy motogwarancja. Zgodnie z założeniem, pozwala na skorzystanie z bezpłatnej pomocy serwisantów w momencie wystąpienia usterki pojazdu.

Tego typu gwarancję można wykupić m.in. w komisach, salonach samochodowych, firmach leasingowych czy bankach.

Zakres ubezpieczenia od awarii pojazdu

Zastanawiasz się, jaki zakres obejmuje ubezpieczenie w razie awarii pojazdu? Jest to produkt, który daje znacznie większe zabezpieczenie niż standardowe assistance.

Tego typu ubezpieczenie może obejmować naprawę takich elementów jak np.:

· silnik,

· skrzynia biegów

· mechanizm różnicowy

· elementy elektryczne i elektroniczne

· układ przenoszenia napędu

· układ zasilania

· układ klimatyzacji

· układ kierowniczy.

Warto przy tym pamiętać, że zakres ochrony będzie różnił się w zależności od wybranego wariantu. Im droższy, tym więcej elementów będzie obejmować – także tych, których naprawa liczona jest w tysiącach złotych.

Ponadto niektóre firmy idą o krok dalej, proponując nieco więcej. Mowa m.in. o usłudze assistance – za niewielką dopłatą można skorzystać z ubezpieczenia obejmującego np. holowanie auta do warsztatu (z limitem kilometrów) czy naprawy na miejscu zdarzenia (do określonej kwoty).

Ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie od awarii auta?

Zastanawiasz się, ile kosztuje ubezpieczenie od awarii auta? Odpowiedź brzmi: to zależy. Przy wycenie uwzględnianych jest wiele różnych czynników, m.in.:

· czas trwania umowy

· zakres wybranego pakietu

· suma ubezpieczenia.

Jednak jak wynika z kalkulacji przedstawionych na stronie https://rankomat.pl/, taka gwarancja może oscylować w szerokich granicach – od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy złotych.

Jeżeli zależy ci na zapewnieniu sobie pełnej ochrony w razie usterki pojazdu, nie możesz kierować się wyłącznie ceną. Najtańszy wariant to podstawowy zakres ochrony oraz wiele wyłączeń, np. naprawa do pewnego progu kwotowego.

Pamiętaj! Ubezpieczenie od awarii auta nie jest jednoznaczne z pakietem assistance. Ta druga opcja daje dostęp do pomocy drogowej tylko wtedy, gdy do usterki doszło w trasie. Natomiast gwarancja to wsparcie fachowców dostępne zarówno w trasie, jak i na miejscu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%