Zamknij
REKLAMA

Materace w Toruniu - 5 rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem materaca

00:00, 18.03.2021 | materiały partnera

Zakup materaca może wydawać się na pozór prostą sprawą, jednak ze względu na szeroki zakres wyboru czy mnogość modeli na rynku, osoba nie zajmująca się na co dzień tematem materacy może wybrać złą konstrukcję do swojej sypialni. Skutkować to może niewyspaniem czy porannymi bólami kręgosłupa, co znacząco może odbić się na efektywności danej osoby w ciągu dnia, a w przyszłości doprowadzić może do poważnych zwyrodnień, których leczenie jest czasochłonne i drogie. Dowiedz się więcej o współczesnych materacach do spania i sprawdź, jak konstrukcje te wpływają na jakość i walory zdrowotne snu.

Materace do łóżka – materiał wykonania i stopień twardości

Przeglądając kolejne oferty producentów i dystrybutorów materacy znaleźć można wiele modeli i konstrukcji, jednak ze względu na ogromny wybór, ciężko wybrać jedną konstrukcję, zwłaszcza jeśli nie ma się dostatecznej wiedzy w temacie. Źle dobrany materac skutkować może niewyspaniem i wystąpieniem poważnych problemów z kręgosłupem, których objawami są często poranne bóle pleców, ramion i karku. By uniknąć tego typu problemu w przyszłości, dobrze jest zdecydować się na materac, który we właściwy sposób będzie podpierał kręgosłup użytkownika. Inną istotną kwestią jest stopień twardości materaca do spania, co bezpośredni łączy się z materiałem, z jakiego został wykonany dany model.

https://youtu.be/3EzkxICuhKM

Za materace twarde uznaje się konstrukcje, których wkładka została wykonana ze sprężyn. Warto jednak zaznaczyć, że nie są to ciężkie sprężyny stalowe, a lekkie – ale przy tym odporne na uszkodzenia – sprężyny kieszeniowe, które nie są ze sobą połączone. Takie wypełnienie, stosowane w materacach Hilding Anders, zapewnia doskonałą stabilność podczas snu, a przy okazji nie przenosi drgań na drugą stronę łóżka, dzięki czemu materac sprężynowy twardy będzie doskonałym rozwiązaniem dla pary.

Materace w sklepie internetowym Materacetorun.eu to również modele miękkie i średnie autorstwa Hilding Anders, które cechują się większą elastycznością. Wszystko dzięki zastosowaniu pianek wysoko- lub termoelastycznych, które dostosowują się do kształtu sylwetki użytkownika, reagując przy tym na jego ciężar oraz temperaturę.

Materac hipoalergiczny – czym powinien się wyróżniać?

Coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie w swojej sypialni materaca wspierającego alergików i osoby z różnego rodzaju nadwrażliwościami (np. skóry). Roztocza, pleśń i inne chorobotwórcze drobnoustroje mogą wywołać reakcje alergiczne, a pot czy fragmenty włosów, paznokci czy złuszczonej skóry stanowią idealną pożywkę dla “nieproszonych gości”. Stąd dobrze jest wybrać materac do spania z optymalnym systemem wentylacji, który zapobiegnie namnażaniu się tego typu elementów. W cyrkulacji powietrza pomagają wyprofilowania wewnątrz wkładki i taśma 3D, a przewiewny pokrowiec z zamkiem rozdzielającym można prać w pralce w temperaturze 60­­­­°C.

Oprócz wymienionych funkcji materace w sklepie internetowym Materaceradom.eu mają 7 stref twardości, są odwracalne, a do tego pochodzą od sprawdzonego producenta, jakim jest marka Hilding Anders. Ta skandynawska firma daje również 15 lat gwarancji na swoje materace, co pozwala mieć pewność, że będą one dobrze sprawdzały się w sypialni przez długi czas.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%