Zamknij
REKLAMA

Od czego uzależniona jest cena detoksu alkoholowego

12:17, 26.03.2021 | materiały partnera

Detoks alkoholowy — czasem to jedyna opcja, która jest w stanie uratować człowieka przed wylądowaniem na dnie. Czasem jest to jedyna opcja dla osób, które już wylądowały na dnie. Jeżeli ktoś myśli o tym, aby wyrwać się z największego piekła na ziemi, powinien pomyśleć o takim leczeniu. Jaka jest cena detoksu alkoholowego i czego należy się spodziewać?

Jak wygląda detoks alkoholowy?

Zanim zaczniemy interesować się ceną, należy dowiedzieć się, jak wygląda taki detoks alkoholowy. Pięknie to brzmi, ale trzeba nastawić się na to, że tak naprawdę może to być bardzo nieprzyjemny proces, który może doprowadzić nawet do bólu fizycznego. Sam detoks rozpoczyna się od wykonania odpowiednich badań, dzięki czemu specjaliści są w stanie ocenić, w jakim stanie jest pacjent. Następuje wtedy m.in. sprawdzenie poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu, czy też badanie krwi i moczu.

Osoba, która zgłasza się na taki detoks, poddawana jest terapii, dzięki której może pozbyć się ona z organizmu szkodliwych metali oraz toksyn. Musi nastąpić również wyrównanie gospodarki wodno-elektrolitowej i uzupełnienie niedoborów składników odżywczych. Niezbędne będzie również podanie środków farmakologicznych, aby ze spokojem móc wyciszyć pacjenta.

Ile kosztuje detoks?

Tak, najszybciej osoba zmagająca się z alkoholizmem ma szansę na to, aby załapać się na płatne leczenie alkoholizmu. Przyjmuje się, że dwutygodniowa terapia może kosztować ok. 4500 zł. Przy czym są ośrodki, gdzie taka terapia może być znacznie droższa.

Nie ma jednak co ukrywać, że osoby, którym faktycznie potrzebna jest pomoc, muszą się na to zdecydować. O cenie za detoks alkoholowy można rozmawiać na dwa sposoby. Druga "cena detoksu alkoholowego" jaką należy zapłacić to własne życie.

Tak, nie można zapomnieć o tym, że jeżeli nie poddamy się leczeniu alkoholizmu, możemy do końca zniszczyć sobie życie, a nawet umrzeć. Czy tego właśnie chcemy? Czy nie lepiej stanąć na nogi i powiedzieć, że już się pozbyliśmy najgorszego wroga? Warto o detoksie alkoholowym pomyśleć w taki oto sposób.

Zaburzenia psychologiczne

Tak, po rozpoczęciu detoksu alkoholowego należy spodziewać się tego, że wystąpić mogą zaburzenia psychologiczne, a przede wszystkim fizyczne. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ jest to związane z zaburzeniami metabolicznymi, jakie zachodzą w organizmie alkoholika.

Może nieprzyjemnie o tym myśleć, ale jeżeli ktoś ma duży problem, to tym gorzej może czuć się podczas detoksu alkoholowego. Jak to się fachowo nazywa? Jest to zespół abstynencki. Może on objawiać się m.in. poprzez biegunkę, wymioty, bóle głowy, tikami nerwowymi, zaburzeniem rytmu serca, drżeniem mięśni itd.

Tak, nie będzie łatwo to przetrwać, ale jeżeli ktoś chce wytrwać i odmienić swoje życie, to jest do tego zmuszony. Dlatego też pacjenci otrzymują środki farmakologiczne, w tym najczęściej benzodiazepiny, które działają w sposób wyciszający. Dzięki nim właśnie najszybciej można przetrwać ten trudny okres. Wszystko po to, aby w końcu można było rozpocząć nowe życie bez alkoholu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%