Zamknij
REKLAMA

Szukasz materaca w Grudziądzu? Sprawdź jaki będzie najlepszy.

00:00, 20.04.2021 | materiały patnera

Ludzie przeciętnie śpią od 6 do 10 godzin dziennie. Sen ma pomóc w regeneracji organizmu, wypoczynku, a także w lepszym funkcjonowaniu w ciągu dnia. Na jakość snu wpływają nie tylko czynniki zewnętrzne (na przykład hałas, temperatura pomieszczenia), ale także sama powierzchnia do snu. Właśnie dlatego tak ważny jest zakup wysokiej jakości materaca, który zapewni komfort i wygodę snu.

Rodzaje materacy do spania

W sklepach można znaleźć naprawdę szeroki wybór różnorodnych materacy do spania. Szczególne znaczenie ma zwrócenie uwagi na wkład danego modelu, czyli wypełnienie materaca. Pod tym względem można wyróżnić trzy główne kategorie:

  1. Materace sprężynowe kieszeniowe i multipocket, które są uznawane za bardzo wygodne i komfortowe, a dodatkowo świetnie wspierają kręgosłup. Modele multipocket mają więcej punktów podparcia, co sprawia, że dopasowują się jeszcze lepiej do budowy anatomicznej ciała. Współczesne materace sprężynowe są zbudowane w sposób innowacyjny, ponieważ w każdej kieszeni znajduje się tylko jedna sprężyna. W ten sposób zapewniona jest elastyczność punktowa. Modele sprężynowe są elastyczne, stabilne i wygodne. 
  2. Materace piankowe, które cenione są przez wiele grup użytkowników. Takie materace mogą być zbudowane z jednej lub kilku rodzajów pianek, na przykład pianki wysokoelastycznej (giętka, sprężysta, elastyczna, która idealnie podpiera ciało użytkownika), pianki termoelastycznej (dopasowuje się do temperatury ciała użytkownika, ponieważ reaguje na ciepło), pianki Fusion (elastyczna i komfortowa, profilowana w 7 stref twardości), pianki lateksowej (daje wrażenie unoszenia się ciała nad powierzchnią materaca, jest antybakteryjna i antyalergiczna). Materace piankowe są także wygodne i komfortowe, doskonałe dla alergików, natomiast mogą szybciej się zniszczyć w przypadku osób o wysokiej wadze ciała. 
  3. Materace hybrydowe, łączące w sobie cechy i materiały znane w przypadku modeli sprężynowych i piankowych. Takie modele przeznaczone są dla użytkowników wymagających. Dodatkowo materace hybrydowe zwykle są dwustronne, dzięki czemu mają co najmniej dwa rodzaje twardości. 

Warto pamiętać o tym, że dobrze dobrany wkład materaca wpływa na jakość snu i zdrowie kręgosłupa. Właśnie dlatego warto wejść na stronę zdrowykregoslup.pl i sprawdzić porady specjalistów, dotyczące zakupu materacy. 

Dobór odpowiedniego pokrowca materaca

Wybierając dla siebie materac, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego wkład, ale także na pokrowiec. To właśnie ten element wpływa na to, w jakim stopniu dany model materaca spełnia swoje dodatkowe funkcje. Pokrowiec powinien być zdejmowalny i możliwy do wyprania w wysokiej temperaturze (minimum 30 stopni Celsjusza, aby zeszły z niego wszystkie alergeny i bakterie). W ofercie można znaleźć pokrowce antyalergiczne i antybakteryjne, welurowe, a także bawełniane. Wszystko należy dobrać do swoich potrzeb. 

Marka Hilding proponuje wysokiej jakości modele materacy

Marka Hilding to szwedzki, renomowany producent materacy, łóżek, stelaży i innych akcesoriów do sypialni. Materace na Materacegrudziadz.pl oraz materace na Materacejaworzno.eu to miejsca, gdzie można znaleźć szeroki wybór różnych modeli szwedzkiej marki. Materace Hilding słyną z wysokiej jakości, dopasowania do potrzeb użytkowników, a także innowacyjnych rozwiązań. Warto zdecydować się na zakup takiego materaca, ponieważ posłuży on przez wiele lat i spełni wszelkie wymagania klientów. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%