Zamknij
REKLAMA

Czym kierować się przy wyborze hotelu ze SPA?

13:27, 22.11.2021 | materiały partnera

Hotel ze SPA to doskonała opcja dla tych, którzy poszukują sposobu na relaks. Na terenie Polski znajdziemy wiele tego typu placówek. Różnią się one ofertą do tego stopnia, że początkujący w temacie może nie wiedzieć, na co się zdecydować. W jaki sposób ocenić ofertę danego hotelu ze SPA, by wybrać taki, który najlepiej spełni oczekiwania? Zapoznaj się z poradami w tym artykule.

Hotel ze SPA — rodzaj hotelu

Pierwszą kwestią do rozważenia jest określenie, jakiego rodzaju hotelu ze SPA poszukujemy. Można zdecydować się na hotel wellnes&SPA, Destination SPA, Medical SPA, czy Beauty SPA. Pobyt w każdym przypadku będzie wyglądał nieco inaczej.

Hotel z usługą wellnes&SPA zapewni zabiegi, które wpłyną korzystnie nie tylko na ciało, ale także samopoczucie. Tego typu hotele podchodzą do klienta holistycznie, dbając o znalezienie równowagi pomiędzy pielęgnacją ciała, umysłu i ducha. Destination SPA pozwoli skoncentrować pobyt na konkretnym celu (np. zmniejszeniu wagi), a pobyt w takiej placówce będzie dużo bardziej zorganizowany, niż w opcji poprzedniej.

Medical SPA oferuje, poza kuracjami upiększającymi i relaksującymi także te prozdrowotne. Beauty SPA koncertuje się, zgodnie z nazwą, na dbaniu o urodę, skupiając się nie tyle na samopoczuciu (które zabiegi urodowe mogą poprawiać, ale pośrednio), co na dbałości o wygląd całego ciała, włącznie z zaangażowaniem ku temu celowi medycyny estetycznej.

Hotel ze SPA — kryteria poszukiwania hotelu

Kiedy już zdecydujemy się, jakiego rodzaju hotelu ze SPA szukamy, warto przyjrzeć się tak zawężonej grupie hoteli pod względem spełniania następujących kryteriów. Sama za siebie mówi popularność. Należy sprawdzić, czy dany hotel jest miejscem polecanym i czy cieszy się dobrą renomą pośród byłych klientów. Ważne jest także to, ile hotel ma gwiazdek. Ponadto należy zorientować się, jak dany hotel ze SPA funkcjonuje w danych sezonach, dowiadując się, czy w hotelu jest dość przestrzeni, by, niezależnie od sezonu, zapewnić przyjezdnym odpowiedni spokój ducha i ciszę.

Trzeba także zwrócić uwagę na lokalizację hotelu ze SPA. Jeżeli będzie ona sprzyjać zdrowiu i urodzie, za pobyt zapłacimy więcej. Poleca się jednak intensyfikować walory pobytu i efekty zabiegów, właśnie poprzez wybieranie miejsc, które pozwolą zintensyfikować efekty uzyskane podczas pobytu w danym hotelu ze SPA, wybierając np. hotel ze SPA na Mazurach, gdzie zdrowiu i urodzie sprzyja bogata, często nietknięta przez człowieka przyroda (Mazury to dom dla setek gatunków roślin i zwierząt).

Warto także zapoznać się z kadrą hotelu, decydując się na pobyt w miejscu, gdzie pracują osoby odpowiednio wykwalifikowane.

Hotel ze SPA — najpopularniejsze zabiegi

Poza wspomnianymi wcześniej typami hotelów ze SPA i proponowanymi przez nie zabiegami warto wspomnieć, że istnieją zabiegi, które tworzą pewnego rodzaju "must have" przy wyborze hoteli ze SPA. Każdy dobrej jakości hotel tego rodzaju powinien umożliwiać zabiegi z użyciem wody. Woda to jedna z największych atrakcji, której oczekuje się, jadąc na pobyt do hotelu ze SPA. Szukajmy miejsc, które oferują dostępność basenów (pływanie działa zbawiennie na zdrowie oraz atrakcyjny wygląd) i różnego rodzaju wanien (np. z hydromasażem) czy kąpieli, np. z użyciem olejków eterycznych.

Samo słowo SPA (sanitas per aquam) źródłowo oznacza uzdrawianie przez wodę. Wodę, którą można także podziwiać, decydując się na hotel ze SPA na Mazurach, umilając pobyt przyglądaniem się urodzie licznych jezior. Bez tego elementu nie można się obejść. Nie mniej ważnym elementem, którego warto szukać w każdym z rodzajów hoteli ze SPA, są masaże. Warto podkreślić, że w tym wypadku szczególnie warto jeszcze raz przyjrzeć się kadrze — źle wykonany masaż może przynieść więcej szkody, niż pożytku.

Hotel ze SPA na Mazurach znajdziesz na https://www.hotelstbruno.pl/strefa-relaksu/medispa

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%