Zamknij

W małopolskim królestwie dobrej zabawy

11:19, 24.05.2022 | materiał partnera

Małopolska należy do najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów Polski. Nie brakuje tu zarówno wspaniałych krajobrazów, fascynujących zabytków, jak i możliwości aktywnego spędzania czasu. Od Wawelu, krakowskiego Rynku, kopalń soli w Bochni czy Wieliczce po tatrzańskie szczyty i łagodne beskidzkie grzbiety – turyści mogą przebierać w różnorodnych formach odpoczynku. Region to także prawdziwa stolica dobrej zabawy, a jej sercem jest niewielki, położony niedaleko Krakowa Zator.

Zabawa dla każdego — od roller coasterów po odpoczynek na plaży

Leżący u podnóża Beskidów, niedaleko Krakowa i Wadowic, Zator od lat jest synonimem dobrej zabawy. Dlaczego? Za odpowiedź wystarczy tylko nazwa: Energylandia. To największy park rozrywki w Polsce i największy park roller coasterów w Europie. Co sezon na Gości parku czekają nie tylko dobrze znane, ale także nowe atrakcje i strefy, co sprawia, że nawet odwiedzając go wielokrotnie można spróbować zawsze czegoś nowego.

Energylandia jest miejscem rodzinnej rozrywki, w którym aż do września 2022 r. można realizować Bony turystyczne. Na najmłodszych czekają m.in. Strefy Bajkolandia, Familijna, a także Strefa Sweet Valley, której otwarcie będzie jednym z hitów rozpoczynającego się sezonu. Starsi docenią adrenalinę, której dostarczają przejazdy gigantycznymi roller coasterami, takimi jak Hyperion, Zadra, Water Speed czy Mayan, a także ekstremalnymi urządzeniami jak Aztec Swing, Space Gun lub Tsunami Drop. Przeciążenia sięgające ponad 4g pozwalają poczuć się jak w ponaddźwiękowym samolocie lub statku kosmicznym!

W Energylandii nie brakuje też stref nastawionych na relaks. Jedną z nich jest Water park – stale powiększany park wodny z basenami, plażami, zjeżdżalniami i masą innych atrakcji, który w 2022 powiększy się o strefę Bamboo Bay.

A to wszystko to ledwie ułamek atrakcji czekających na przyjeżdżających do Zatora. Jeden dzień to zdecydowanie za mało by spróbować ich wszystkich.

Energylandia noclegi z atrakcjami

Zator oferuje obecnie tak wiele atrakcji, że dla wielu osób kilkugodzinny pobyt w królestwie rozrywki to zdecydowanie zbyt mało. Szczególnie latem, gdy można korzystać z dobrodziejstw Water Parku i spędzić część czasu na odpoczynku nad wodą. Choć Energylandia znajduje się stosunkowo blisko Krakowa, to dojazdy mogą być jednak męczące. Na szczęście w sąsiedztwie parku można przenocować w kompleksie rodem z dzikiego zachodu, oferującym zarówno domki, jak i noclegi w prawdziwych indiańskich tipi (więcej o nich na stronie https://westerncamp.pl/tipi/).

Ze względu na swoje położenie Zator może być też doskonałą bazą wypadową na dłuższy urlop, a czas można podzielić między doskonałą zabawę w Energylandii, zwiedzanie Krakowa, Wieliczki czy Bochni, wypad na Jurę, a nawet w Beskidy. Położenie miejscowości sprawia, że są stąd łatwo dostępne największe małopolskie atrakcje, a bliskość parku rozrywki pozwala optymalnie rozplanować czas między rozrywką, aktywnym czasem na szlakach i poznawaniem tej części Polski.

Sam nocleg w otoczeniu wzorowanym na Dzikim Zachodzie będzie też świetnym uzupełnieniem atrakcji, jakie czekają na odwiedzających Małopolskę, a dzieciom na pewno zapadnie mocno w pamięć.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%