Zamknij

Ile trwa serwis drukarek? Jak długo będziesz czekać na naprawiony sprzęt?

08:59, 20.07.2022 | materiał partnera

Właśnie oddałeś swoją drukarkę do naprawy i zastanawiasz się, jak długo potrwa jej serwis? Przybliżony czas naprawy zwykle podawany jest przez serwisanta. Jeśli jednak zapomniałeś o to zapytać lub zastanawiasz się, co wpływa na czas oczekiwania na naprawiony sprzęt, spieszymy z wyjaśnieniami.

Od czego zależy czas naprawy drukarki?

Na czas serwisowania drukarki wpływ ma wiele czynników. Nie ma jednego uniwersalnego terminarza, na podstawie którego naprawione sprzęty wracają do właścicieli. Wiele punktów działa również na zupełnie innych zasadach i posiada odmienną kadrę. Jest jednak kilka czynników, które bezpośrednio wpływają na długość naprawy urządzenia.

Czas trwania serwisu a lokalizacja

Jeśli interesuje Cię serwis drukarek Warszawa to miasto, w którym na jego realizację nie będziesz musiał zbyt długo czekać. Chyba że wybierzesz najwyżej oceniany serwis w stolicy. Może się bowiem wówczas okazać, że duża liczba klientów wydłuża czas oczekiwania. Z drugiej jednak strony, w Warszawie jest tak wiele punktów serwisowych, że z pewnością uda nam się znaleźć ten dobry, w którym szybko zostanie naprawiona usterka naszej drukarki. W mniejszych miastach niestety z reguły na naprawę sprzętu będziemy musieli poczekać nieco dłużej.

Zakres naprawy a czas trwania serwisu drukarki

Na czas naprawy drukarki bezpośredni wpływ ma również zakres wykonywanych usług. Zwykły przegląd urządzenia będzie trwać znacznie krócej niż wymiana głowicy, rolek czy naprawa podajnika papieru. Krócej poczekasz również na:

  • usuwanie zaciętego papieru,
  • wymianę tuszy,
  • resetowanie ustawień drukarki.

O co zapytać pracownika przed serwisem drukarki?

W każdym punkcie serwisowym drukarek możemy spotkać się z różnymi terminami naprawy. Najczęściej jednak naprawa trwa od jednego, do kilku dni. W przypadku wymiany głowic urządzenia czas ten może znacznie się wydłużyć. Kiedy oddajemy nasz sprzęt w ręce serwisanta, warto już na samym początku zapytać o przybliżony czas naprawy. Po diagnozie sprzętu serwisant powinien podać dokładny termin odbioru drukarki.

Warto również zwrócić uwagę na to, czy serwis, do którego się wybieramy, specjalizuje się w naprawie urządzeń marki, którą posiadamy. Jeśli tak, punkt ten jest zaopatrzony w części zamienne dla naszej drukarki, co również przyczynia się do krótszego czasu naprawy. Jeśli serwis nie będzie ich posiadał, wówczas konieczne będzie sprowadzenie części zamiennych, co jak łatwo się domyślić wydłuży czas naprawy.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%