Zamknij

Prowadzisz biznes lub uczysz w szkole? Dowiedz się, jak pomogą Ci tablice interaktywne

12:43, 25.07.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:26, 14.07.2023
pixabay pixabay

Ciężko jest sięgnąć pamięcią do czasów, kiedy to dziejach ludzkości pojawiły się znane wszystkim po dziś tablice kredowe. Tak naprawdę, wszystkim wydaje się, że były od zawsze ponieważ wprowadzono jest już setki lat temu. Obecnie jednak ciężko uważać je za w pełni funkcjonalne rozwiązanie, a szczególnie ze względu na dynamikę rozwoju technologicznego z jakim mamy do czynienia. Możemy dziś znacząco ułatwiać sobie pracę, naukę oraz wszystkie inne sfery życia przy pomocy zdobyczy technologicznych, a ptaszki ćwierkają, że tempo wzrostu znaczenia elektroniki będzie coraz to większe. Oczywiście ma to swoje wady i zalety, natomiast umiejętne korzystanie z tego co dają nam nowe technologie sprawia, że wspomniana już sędziwa tablica kredowa, może zostać zastąpiona czymś o wiele lepszym. O wiele wygodniejszym, praktyczniejszym i dostosowanym do aktualnych realiów.

Nim na rynku pojawiły się tablice interaktywne, każdy znał jedynie te kredowe. Oczywiście dostępne były jeszcze te na markery oraz flipczarty, jednak to właśnie te pierwsze cieszyły się największą popularnością. Pomimo tego, że tablice interaktywne w większości na pewno kojarzą się nam głównie z placówkami edukacyjnymi, prawda jest zgoła odmienna. Dziś z tego rozwiązania korzystają małe, średnie, a także największe biznesy na całym świecie. Organizacje, które świadomie chcą wspierać działania swoich pracowników, wybierają właśnie takie tablice, aby znacząco podnieść ich efektywność.

Tablica interaktywna – pomóż uczniom w rozwoju

Jeśli jesteś nauczycielem, na pewno dostrzegłeś, że dzieci w dzisiejszych czasach znacznie trudniej przekonać do skupienia swojej uwagi na temacie lekcji. To o wiele większe wyzwanie, niżeli w latach Twojej młodości, natomiast nie bierze się to znikąd. Obecnie, każdy – nawet najmłodszy ma dostęp do smartfonów i nie tylko, przez co wszystkie materiały, które nie są multimedialne w ogóle do nich nie przemawiają, a przynajmniej nie są w stanie konkurować z nimi jak równy z równym. Dochodzi do tego, że dziecko jest w stanie skupić się na lekcji jedynie przez jej 20% trwania, a to bardzo mało.

Wykorzystanie tablic interaktywnych w placówkach edukacyjnych jest wyjściem, które nie tylko pozwala przykuć uwagę uczenia materiałami wideo, zdjęciami oraz animacjami. To szansa, aby do realizacji materiału wprowadzić więcej gier i zabawy, które jak wiadomo są czymś, co dzieci uważają za ciekawsze zajęcie niż czytanie i słuchanie. Możesz naprawdę wiele, jeżeli chodzi o sposoby przekazywania wiedzy, a wszystko zależy od tego, w jaki sposób zechcesz skorzystać z dostępnych funkcjonalności interaktywnych tablic. Twoi uczniowie z pewnością będą Ci wdzięczni za tak interesujące podanie im wiedzy, bardzo przydatnej w dorosłym życiu. Ty z kolei, będziesz spełniony jako nauczyciel lub nauczycielka, gdzie misją jest przecież nauczać i inspirować do rozwoju.

Tablice interaktywne – rozwijaj biznes i swoich pracowników jednocześnie

Ile razy zdarzyło się, że wychodziłeś ze spotkania z pewnym niedosytem. Często pewnie było to nawet przeświadczenie, że nie udało się osiągnąć tego, jaki był zamiar. To częsty problem większych organizacji, które planują spotkania, które koniec końców mogły być „mailem”. Jeśli doskonale to znasz, na pewno powinieneś zainteresować się tablicami interaktywnymi. Rzutnik multimedialny to podstawowe wyposażenie biur, a w szczególności sal konferencyjnych. Dzięki nim, możesz pozwolić sobie na to, aby nie tylko wyświetlać materiały wideo, prezentacje, zdjęcia, wykresy, raporty i inne. Możesz też aktywować swoich pracowników do tego, aby czynnie brali udział w spotkaniach, „podrzucali” swoje pomysły, dopisywali hasła, tworzyli mapy myśli i wiele więcej. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że tablice interaktywne świetnie sprawdzają się również podczas spotkań z klientami. Na przykład w trakcie warsztatów. To właśnie w ten sposób zaakcentujemy nasz profesjonalizm, kreatywność oraz specjalistyczne i holistyczne podejście do najważniejszych kontrahentów.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%