Zamknij

Dlaczego warto wymienić stary materac na materac z naturalnych składników?

08.33, 15.11.2022 materiał partnera Aktualizacja: 08.34, 15.11.2022
pixabay

Z doświadczenia wiesz, jak istotną rolę w naszym życiu odgrywa sen. Niewielu jednak wie, że do pełnej regeneracji nie wystarczy odpowiednia ilość snu, ale również zapewnienie jak najlepszych warunków dla naszego organizmu. Wiele sklepów podkreśla rolę naturalnych materacy w wysokiej jakości odpoczynku. Czy jednak faktycznie wszystkie te naturalne składniki zawarte w materacach przekładają się na komfort snu? Zastanawiasz się, jak kokosowe wypełnienia ma się do poziomu regeneracji? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, koniecznie czytaj dalej!

Materac naturalny a tradycyjny - jakie są różnice?

Co tak właściwie sprawia, że materac tego typu określamy “naturalnym”? Miano to materace zawdzięczają ekologicznym materiałom, które są w stu procentach poddawane do recyklingu. Oznacza to, że materac naturalny ma nie tylko wpływ na nasz sen, ale na całe środowisko przyczyniając się do zmniejszenia ilości odpadów.

Do najczęściej spotykanych wypełnień materacy naturalnych możemy zaliczyć:

  • matę kokosową,
  • len,
  • bawełnę organiczną,
  • pianki nasączone olejkami naturalnymi,
  • naturalny lateks.

Materace naturalne - dlaczego warto?

Komfort użytkowania to zdecydowanie najczęściej wymieniana zaleta materacy naturalnych. Osoby, które wymieniły stary materac na ten naturalny, zaznaczają, że wyższą jakość snu zaobserwowały już po kilku dniach. Naturalne materiały wykorzystane w ich produkcji przyczyniają się do skuteczniejszego odprowadzania wilgoci, co w konsekwencji zapobiega nadmiernej potliwości.

Z możliwości, jakie oferują materace z naturalnych materiałów, zadowoleni będą w szczególności alergicy. Surowce wykorzystywane do ich produkcji posiadają właściwości antyalergiczne.

Materace naturalne pomocą w walce ze schorzeniami?

Każdy poranek rozpoczyna się dla Ciebie bólem pleców? A może borykasz się z innymi dolegliwościami? Na pozór tak mało istotny element, jak materac, może wiele zmienić w naszej codzienności i samopoczuciu. Wiele materacy naturalnych posiada również właściwości przeciwodleżynowe, co czyni je idealnym podłożem do snu dla osób przewlekle chorych, które niemal całe dnie spędzają w łóżku. Poszczególne materace naturalne, podobnie jak tradycyjne modele, mają różne stopnie twardości. To m.in. na ten parametr musimy zwracać uwagę przy wyborze idealnego materaca do sypialni. Powinien on zapewniać nam odpowiednie podparcie ciała oraz jego wyprofilowanie. Materac nie powinien być zbyt miękki, ponieważ zapadające się ciało będzie utrzymywać nieprawidłową pozycję podczas kilku godzin snu.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%