Zamknij
REKLAMA

Agregat prądotwórczy – niezbędna wiedza

15:11, 19.04.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Przy dokonywaniu zakupu agregatu prądotwórczego warto również zapoznać się z zasadami jego przechowywania, czy samego używania. Są to bardzo ważne aspekty, dzięki którym zapobiegniemy ewentualnym niepowodzeniom, czy uszkodzeniom agregatu.

Odpowiednie używanie agregatu prądotwórczego

Jeśli chcemy zastosować agregat prądotwórczy w domu i wybierzemy taki, który posiada automatykę dzięki której podłączymy agregat wraz z instalacją elektryczną w domu należy pamiętać o bardzo ważnych rzeczach. Przede wszystkim powinniśmy to zlecić profesjonalnemu elektrykowi, który pomoże w załatwieniu wszystkich formalności z Zakładem Energetycznym, ponieważ bez tego prawnie nie możemy zainstalować agregatu. Dodatkowo odpowiednio uprawniony elektryk podłączy agregat do sieci energetycznej. Ten proces powinien być wykonany jak najbardziej profesjonalnie, ponieważ dzięki temu unikniemy ewentualnych nieprzyjemnych sytuacji, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia, czy nawet życia człowieka. Niezależnie od rodzaju podłączenia agregatu powinniśmy zapoznać się z instrukcją obsługi. Znajdziemy tam wszystkie niezbędne informacje, które pomogą przy podłączeniu oraz obsłudze agregatu. Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić, czy agregat stoi na równej, płaskiej i czystej powierzchni. Przed włączeniem agregatu powinniśmy sprawdzić poziom oleju, a w przypadku jego braku dolać odpowiednią ilość. W instrukcji również znajdziemy informację o tym jakiego oleju należy użyć. Ważnym aspektem jest również sprawdzanie poziomu oleju, po to, aby nie dopuścić do sytuacji, gdzie będzie go za mało. Dodatkowo przed uruchomieniem agregatu prądotwórczego powinniśmy dokładnie sprawdzić filtr powietrza. Musi być on czysty i w dobrym stanie, w innym wypadku koniecznie trzeba go wyczyścić lub wymienić na nowy. Najważniejszą kwestią jest również to, aby po zakończonej pracy agregatu najpierw wyłączyć wszelkie urządzenia, a dopiero po tym sam agregat. Na tej stronie można znaleźć różne modele agregatów prądotwórczych.

W jaki sposób przechowywać i dbać o agregat prądotwórczy?

Jak już wspomnieliśmy, bardzo ważną rzeczą jest przeczytanie instrukcji obsługi. Każda instrukcja jest dopasowana dokładnie do określonego modelu agregatu, a zatem każdy z nich może mieć inne zasady przechowywania, jednakże jest kilka kwestii, które się nie zmieniają. Przede wszystkim jeśli nie zamierzamy używać agregatu dłużej niż przez miesiąc powinniśmy opróżnić zbiornik na paliwo. Należy usunąć paliwo z gaźnika, poprzez jego wypalanie – czyli pracę agregatu z pustym zbiornikiem paliwa. Najlepiej zrobić to od razu po zakończonej pracy agregatu. Kolejną kwestią jest konserwacja filtru. Należy systematycznie sprawdzać, czy jest on czysty, ma przepuszczalność i czy nie zmienia kształtu. Warto także w przypadku takiej potrzeby wytrzeć wewnętrzną stronę pokrywy filtra. Na bieżąco trzeba także kontrolować świecę zapłonową. Wszystkie dodatkowe i niezbędne informacje na pewno znajdują się w instrukcji obsługi, z którą należy się dokładnie zapoznać.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone