Zamknij

Na co patrzeć, wybierając kredyt samochodowy?

10:46, 21.05.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:46, 21.05.2018
Skomentuj

Polacy kupują coraz więcej aut – zarówno nowych, jak i używanych. Duża część pojazdów jest nabywana przy wsparciu środków pochodzących z kredytu samochodowego. Jeśli również jesteś nim zainteresowany i chcesz się zapożyczyć, żeby kupić auto, dowiedz się, na co zwracać uwagę przy wyborze kredytu.

Rodzaj kredytu

Na rynku są dostępne trzy rodzaje kredytów samochodowych: standardowy, jednoratowy i balonowy. Zasady standardowego kredytu samochodowego są jasne i polegają na spłacaniu jego wartości w równych ratach, tak jak w przypadku pożyczki czy kredytu gotówkowego. Z kolei kredyt jednoratowy, zwany również 50/50, 60/40 itp., polega na spłacie dużej części wartości auta na początku, a następnie po roku pozostałej kwoty, którą można również rozłożyć na raty. Kredyt balonowy polega natomiast na spłacie 80%zobowiązania w ratach, podczas gdy pozostałe 20% wartości oddaje się na końcu w jednej racie. Bez względu na rodzaj kredytu bez problemu znajdziesz tani kredyt samochodowy na kredytna4kolka.pl.

Oprocentowanie

Tak jak przy wszystkich kredytach, tak i przy samochodowym podstawowym kosztem są odsetki. Do zalet tej formy finasowania zakupu auta z pewnością należy zaliczyć niskie oprocentowanie, które z reguły wynosi ok. 10% i jest atrakcyjniejsze niż przy kredytach gotówkowych, które są po prostu droższe.

Prowizja i inne opłaty

Oprocentowanie i wynikające z niego odsetki to nie jedyny koszt związany z kredytem samochodowym. Przeszukując oferty, należy zwrócić uwagę również na prowizję, która się często pojawia. Podobnie jak oprocentowanie, prowizja przeważnie nie przekracza 10%. Jeśli jest niska, wysokie z pewnością będzie oprocentowanie. I odwrotnie – wraz niskim oprocentowaniem najczęściej występuje wysoka prowizja, co wyraźnie pokazuje porównywarka kredytów samochodowych kredytna4kolka.pl.

Okres kredytowania

Podczas gdy jedne banki umożliwiają zaciągnięcie kredytu samochodowego nawet na 10 lat, inne ograniczają okres kredytowania do 5 lat. Czas spłaty wpływa na wysokość raty, dlatego jeżeli zależy Ci na niedużym obciążeniu budżetu domowego, wybieraj oferty na 7, 8 czy 10 lat.

Maksymalna kwota kredytu

Interesuje Cię zakup drogiego samochodu o wartości przewyższającej 100 tys. zł? W takim razie miej na uwadze, że nie wszystkie banki umożliwiają sfinansowanie takiego wydatku.

Ubezpieczenia

Choć prawo wymaga obowiązkowego posiadania wyłącznie OC, to zaciągając kredyt samochodowy, każdy bank żąda również wykupienia autocasco. W przypadku pozostałych ubezpieczeń sprawa wygląda inaczej, ponieważ niektóre banki wymagają dodatkowych polis, np. ubezpieczenia od utraty wartości samochodu czy ubezpieczenia na życie, a inne nie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%