Zamknij
REKLAMA

Wakacje po maturze - co warto zrobić?

15:57, 18.06.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Jeśli jesteś tegorocznym maturzystą masz szczęście. Przed Tobą prawdopodobnie najdłuższe wakacje w życiu! Zaplanowałeś już najbliższe miesiące? A może chcesz spędzić ten czas produktywnie i szukasz inspiracji? Zobacz, na co warto postawić i jak dobrze wykorzystać tak długi okres bez nauki i innych zobowiązań. 

Ucz się języka

Masz dość nauki po przygotowaniach do matury? Koniecznie przemyśl jednak opcję nauczenia się języka obcego podczas najdłuższych wakacji w życiu. Obecnie bez nauki języka ani rusz, dlatego wakacyjna nauka jest świetnym pomysłem. Dobrą opcją jest połączenie nauki z przyjemnością. Jak? Wystarczy, że wybierzesz kurs językowy za granicą. Sprawdź ofertę na stronie https://angloville.pl/w-irlandii/. Kurs językowy wcale nie musi bowiem oznaczać wakacji w Anglii! Wyjazd za granicę będzie świetną przygodą, a nauka języka obcego przestanie Ci się kojarzyć z przyswajaniem informacji ze szkolnego podręcznika. 

Zrób prawo jazdy

Czy wiesz, że wakacje po maturze to najlepszy czas, aby zrobić prawo jazdy? Kurs zajmuje sporo czasu, dlatego wolne od nauki i mniej obowiązków jest świetnym pretekstem, by podjąć takie wyzwanie. Prawo jazdy jest w dorosłym życiu szalenie przydatne.

Aby cały kurs był jak najmniej stresujący, zwróć uwagę na:

  • opinie o danej szkole
  • odległość od miasta, w którym będziesz zdawać egzamin
  • doświadczenie instruktora

Jeśli masz odrobinę chęci, przygoda z prawo jazdy będzie świetną zabawą i wspomnieniami na zawsze, a zdany egzamin powodem do wielkiej dumy!

Idź do pracy

Ostatnia propozycja jest może dość banalna, aczkolwiek godna przemyślenia. Podczas wakacji po maturze masz bowiem sporo wolnego czasu i świetną okazję, aby zarobić pieniądze. Jeśli będzie to Twoja pierwsza praca w życiu, skup się na jej sprawnym znalezieniu. Podejmij się zajęcia, które będzie sprawiać Ci frajdę. Po kilku dniach pracy na pewno będziesz czuć się zmęczony, ale pierwsza, w stu procentach własna wypłata bez wątpienia to wynagrodzi! Praca niesamowicie usamodzielnia. Potraktuj wakacyjny sposób na dodatkowe pieniądze więc jako pierwszą lekcję samodzielności przed podjęciem studiów i wyjazdem z rodzinnego domu. 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone