Zamknij
REKLAMA

Wakacje objazdowe kamperem - o czym pamiętać?

09:47, 25.09.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Wyjazd na wakacje kamperem to wspaniała przygoda dla całej rodziny. Na wycieczkę można wybrać się spontanicznie i zdecydować się na odwiedzenie wielu różnych lokalizacji. O czym pamiętać, jeżeli planuje się wakacie objazdowe w samochodzie campingowym?

Gdzie można się zatrzymać?

Kamperem można dotrzeć prawie wszędzie, jednak dojechanie do wybranego miejsca nie jest równoznaczne z możliwością zatrzymania się i przenocowania. Przede wszystkim powinno się pamiętać, że kamper może stanąć jedynie w tych miejscach, w których nie powoduje żadnego zagrożenia. Na terenie prywatnym można zatrzymać się wyłącznie za zgodą właściciela, natomiast nad brzegiem jezior czy w pobliżu lasów jedynie, gdy jest to miejsce, do którego wolno dojeżdżać samochodem i parkować. Najbezpieczniej jest zatrzymywać się na campingach, gdzie za niewielką opłatą zyska się dostęp do infrastruktury campingowej i skorzysta się z dodatkowych atrakcji.

Uzupełnianie zbiornika z wodą i usuwanie nieczystości

W kamperze znajduje się spory zbiornik na wodę do mycia naczyń, prania i spłukiwania toalety, jednak w przypadku dłuższych wycieczek pojawia się konieczność uzupełnienia zapasu cieczy. Podobnie jest w przypadku zbiornika na nieczystości, który już po kilku dniach może wymagać opróżnienia. O uzupełnienie zbiornika z wodą i usunięcie nieczystości najłatwiej zadbać podczas postoju na campingu, gdzie są przygotowane odpowiednie miejsca do wykonywania obu czynności.

Zestaw narzędzi i części zamiennych

Przed rozpoczęciem podróży powinno się zapakować do kampera zestaw narzędzi do dokonania ewentualnych napraw pojazdu i sprzętów znajdujących się w środku pojazdu. Podstawą są śrubokręty, kombinerki i młotek, a także kilka kluczy o odpowiednich końcówkach. Ponadto dobrze jest mieć ze sobą świece zapłonowe, zapasowe żarówki i inne części, które często psują się w samochodach wszystkich typów. W celu uchronienia się przed kosztami dokonywania poważniejszych napraw, warto pamiętać o wykupieniu przed podróżą polisy https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/motorhome-insurance/.

Akcesoria niezbędne w podróży

Kamper jest wyposażony w sprzęty kuchenne, sanitariaty i łóżka, jednak garnki, pościel czy ręczniki należy przygotować samodzielnie. Przed wyruszeniem z domu powinno się stworzyć listę akcesoriów, których się potrzebuje, a następnie zapakować wszystkie z nich do szafek w pojeździe. Warto przygotować również zapas produktów spożywczych na co najmniej kilka dni, zwłaszcza jeśli planuje się postoje w miejscach oddalonych od sklepów.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone