Zamknij
REKLAMA

ABC ubezpieczenia dla kurierów

08:27, 02.10.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Polski rynek e-commerce wart jest już ponad 40 mld złotych i wszystko wskazuje na to, że wciąż rośnie w siłę. A w czasach rosnącej popularności zakupów on-line wzrasta zapotrzebowanie na usługi kurierskie, co za tym idzie, rozwija się też branża ubezpieczeń.

Analiza rynku KEP (przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych) pokazuje tendencje wzrostowe w tym obszarze. Usługi oferowane przez operatorów rynku stają się coraz bardziej pożądane, dzięki czemu zwiększa się liczba przesyłek dostarczanych znajdującym się na końcu łańcucha klientom. Optymistyczne prognozy zakładają, że wartość rynku KEP będzie wzrastać jeszcze szybciej niż dotychczas, a w najbliższych latach średnia cena przesyłki spadnie (źródło: https://www.pwc.pl/pl/publikacje/2016/perspektywy-rynku-przesylek-kurierskich-kep-w-polsce-do-2018-raport-pwc.html). Na naszym tle rynki zachodnie wypadają jeszcze lepiej. Nie ma się więc czemu dziwić, że ubezpieczyciele z Wielkiej Brytanii przygotowali dla kurierów specjalną polisę o nazwie Courier Insurance, zapewniającą kompleksową ochronę w godzinach pracy (znajdziesz ją tutaj: https://www.insurancefactory.co.uk/van-insurance/courier-insurance).

Jak działa ubezpieczenie dla kurierów?

Polisy ubezpieczeniowe dla osób rozwożących przesyłki przygotowywane są na podstawie obserwacji branży. Specjaliści z firm mających w swoich ofertach specjalistyczne ubezpieczenia skierowane do konkretnych grup zawodowych zdają sobie sprawę, jakie są ich potrzeby i oczekiwania.

W zawód kuriera wpisany jest stres, pośpiech i stały kontakt z klientami. Do tego dochodzi odpowiedzialność za przewożony towar i odbierane od klientów zapłaty za dostarczone im paczki. Aby zapewnić kurierom komfort i bezpieczeństwo w pracy,ubezpieczyciele proponują polisy, które roztaczają opiekę nad ich życiem i zdrowiem, ale stanowią też ochronę dla samochodu służbowego i paczek. Jeśli chodzi o cenę składki ubezpieczeniowej pakietu ubezpieczeń dla kurierów, w dużej mierze zależy ona od zakresu ochrony, niebagatelne znaczenie ma też marka, pojemność silnika i przebieg samochodu.

Korzyści z posiadania ubezpieczenia

Pakiet ubezpieczeń dla kuriera zapewnia mu kompleksową ochronę w trasie i poza nią. Posiadając taką ochronę, koszty pokrycia naprawy ewentualnych usterek czy wypłaty odszkodowań bierze na siebie ubezpieczyciel. Jeśli wskutek nieszczęśliwego wypadku ucierpi osoba kierująca samochód dostawczy, nie będzie musiała płacić ona z własnej kieszeni za powstałe szkody. Otrzyma też niezbędną pomoc medyczną, techniczną i prawną.

Na ten moment specjalistycznych polis dla kurierów na rynku polskim jest jak na lekarstwo, ale coraz częściej w oferowanych pakietach dostrzec można inspiracje modą z Zachodu. Miejmy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli korzystać z takich usług jakie są tam, także w naszym kraju.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone